Fikus PANDA

Fikus PANDA

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 lis 2010, 12:12

Pře dvěma lety jsem si pořídil tuhle kytku.Byla zasazena v "betonu", který jsem musel rozmáčet a vysekat doslova majzlíkem a kladivem z kořenů. To jsem udělal na jaře, přesadil do čisté akadamy a následující léto- červen, jsem ho ostříhal celý- všechny listy,křížící se větve.....a nahnojil s umístěním na zahradu na celodenní slunce. A takhle dopadl v říjnu, kdy jsem ho umístil domů. Výška 75 cm, průměr kmene nad nebari 11 cm, velikost misky 40 cm. Tady bych chtěl přesvědčit opět všechny greeny, že odlistění u fikusů je jen k prospěchu .Musí být ovšem zdravý a zakořeněný. :jedna: A ještě něco : lepší jedna velká kytka, než deset malých. :lol: :jedna:
Přílohy
3.jpg
3.jpg (102.84 KiB) Zobrazeno 2839 krát
4.jpg
4.jpg (107.38 KiB) Zobrazeno 2820 krát
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fikus PANDA

Příspěvekod jajozh » 24 lis 2010, 13:42

Je naozaj pekny :clap: Aky substrat si pouzil? :think:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Fikus PANDA

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 lis 2010, 14:20

Jane, je to tam napsané : čistá akadama. Na povrchu jen jako dekorace (nepříliš zdařilá) je terramol
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fikus PANDA

Příspěvekod jajozh » 25 lis 2010, 10:29

Zmiatla ma ta farba na povrchu...Ale je naozaj pekny :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Fikus PANDA

Příspěvekod Martin Drábek » 25 lis 2010, 20:15

Láďo, ty aby sis nerýpnul do Terramolu ;) . Proč jej nesundáš, snad jsi to do toho našeho substrátu nezasadil??? (já vím, psal jsi akadama).

Jinak kytka moc pěkná, mám rád i pokojovky, chce to prostě strom i v interiéru. Musím s tebou souhlasit co se týče odlistění, dělám pravidelně. Je to taky možsnost vidět větvení, případně zbytečné větve odstranit. Koruna se zároveň krásně zahustí. Opravdu ale člověk musí vědět, že je strom v té nejlepší kondici.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Fikus PANDA

Příspěvekod Ladislav Kotál » 25 lis 2010, 20:38

Martine, já nerýpám do Terramolu,ten povrch opravdu není zdařilý, barva je hrozně divná.Zamýšlím povrch pokrýt drcenou lávou, je tmavá a jemnější.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fikus PANDA

Příspěvekod Martin Drábek » 25 lis 2010, 21:16

V pohodě Láďo, mě se snad nejvíce na povrchovou úpravu líbí Ekogrit, prostě tmavě hnědá. To bude hodně podobné s drcenou lávou, i když ta má asi menší frakci.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Fikus PANDA

Příspěvekod Ondra Šrámek » 26 lis 2010, 17:43

Ještě jsem si říkal,šak to je Teramol, ale pak jsem znejistěl,Láďa a teramol :?:
Jinak paráda,ještě jsem neodlistil žádný strom úplně,ale mám jeden z fíkusů připravený,tak to zkusím.
Jenom mi zas klasicky bude divné,že to nemám stejné jak Láďa :lol:
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

Re: Fikus PANDA

Příspěvekod Honza Culek » 28 lis 2010, 15:05

Jo jo, letní odlistění funguje, a fakt se nebát je po ostříhání nechat na pořádném slunci celé léto, hnojit a zalévat - letos jsem v létě zalíval i třeba přes poledne a přes listy a fíkusům se to líbilo hodně.
Uživatelský avatar
Honza Culek
 
Příspěvky: 41
Registrován: 12 zář 2010, 23:36
Bydliště: Sloup v Čechách (okr. Česká Lípa)

Re: Fikus PANDA

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 lis 2010, 18:26

A teď s tebou dlouho nebudu mluvit, "A ještě něco : lepší jedna velká kytka, než deset malých." :evil: moc pěkná Panda. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron