Fikus - začátek

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod Milan Vohnout » 13 črc 2010, 16:48

Láďa to napsal pěkně srozumitelně, taky bych to dělal přesně tak. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod pegin » 21 črc 2010, 20:46

Mám další dotaz - vzal jsem manželce fikus benjamin a rostlinu vysokou cca 1 m a spletenou ze tří kmínků jsem zkrátil až k hlíně tak na 6 cm, protože jsem zjistil, že kmínky byly místy srostlý. Nebylo to přehnaný? Obrazí pahýly ještě? Nechal jsem jej v původním květináči a jen jsem přihnojil.
pegin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 10 črc 2010, 16:01

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod Ladislav Kotál » 21 črc 2010, 20:56

Naděje umírá poslední, dej ho na slunce, přizpůsob zálivku ať ho neutopíš, když nemá listy a bude OK
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod pegin » 21 črc 2010, 21:00

Až mě ta promtní odpověď překvapila, díky! :D Dá se určit nějaký časový horizont, kdy by se mohl objevit náznak, že je stromek v pořádku - rašení? Jinak rány jsem samozřejmě ošetřil štěpařským voskem - balzámem. Mám s ním dobré zkušenosti z ovocných stromů.
pegin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 10 črc 2010, 16:01

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod Ladislav Kotál » 21 črc 2010, 21:12

cca 14 dní, pak by se mohly objevovat náznaky pupenů.,štěpařský vosk, nebo stromový balzám je pro potřeby ovocných stromů jednička, ale na naše stromky se nehodí, protože je na ráně viditelný ještě po dlouhé době . :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod pegin » 21 črc 2010, 21:16

Děkuji za info Láďo! Vosk odstraním a ošetřím vhodným přípravkem, jakmile se stromek dá dohromady
pegin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 10 črc 2010, 16:01

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod pegin » 25 črc 2010, 13:19

Mám malý problém! Fikus Benjamin, který jsem zkrátil jen na pahýly trčící z hlíny mi manželka v rámci pomoci dostatečně zalila. Fikus je v celkem velkém květináči, takže je teď vhlký až až. Mám počkat až to samo trochu vyschne nebo jej raději vytáhnout a přesadit, aby zbytečně netrpěly kořínky nebo nehnily, protože poměr kořenů a nadzemní části je značně nevyrovnaný (Fikus nebyl přesazovaný několik let a je v rašelinovém substrátu, takže kořenů bude asi mít spoustu)?
pegin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 10 črc 2010, 16:01

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod Milan Vohnout » 26 črc 2010, 19:43

Tak přesaď a pokud možno do akadamy, jinak když se to povede a rostlina je nedávno přesazena, dám ji více světla a nezalívám dokut substrát bude v pořádku, proto preferuji jedině akadamu tam je vše v pořádku a hlavně se vyvarujeme přelití nebo naopak ukáže kdy zalévat tak rostliny i netrpí nedostatek vody. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod pegin » 26 črc 2010, 20:53

to Milan:
A mám trochu zredukovat i kořeny, když nadzemní část jsou jen pahýly nebo je nechat, až začne Fikus růst? Zakratil jsem je cca před dvěma týdny.
pegin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 10 črc 2010, 16:01

Re: Fikus - začátek

Příspěvekod Milan Vohnout » 26 črc 2010, 21:55

Radši, jen odstraň odumřelé kořeny, při příštím přesazením je pak můžeš odstranit ostatní nevhodné.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků