Ficus - ako pokračovať?

Re: Ficus - ako pokračovať?

Příspěvekod Peter Petrik » 25 kvě 2011, 07:40

skús ho pohnojiť. daj ho na plné slnko a čakaj. No a ešte samozrejme zalievaj :jedna: Neboj sa pôjde uvidíš.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Ficus - ako pokračovať?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 25 kvě 2011, 08:43

Musíš se vytáčet jen sám na sebe. Fikus za nic nemůže. Kdyby měl nohy, tak tě kopnul do ...., Pokosit ho na konci března- tak se nediv. Málo, tepla, málo slunce, nemožnost pobytu venku........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ficus - ako pokračovať?

Příspěvekod Lukáš J. » 25 kvě 2011, 12:43

Láďo já jsem ani nikde nepsal, že bych sebe vyloučil jako příčinu zkázy. :mrgreen: On venku od toho konce března je, akorát nedávno jsem ho schoval před mrazy, jinak do něj pere sluníčko téměř pořád. Hnojim ho taktéž. Asi na něj začnu mluvit, jak jsem četl posledně novou studii o stromech. :lol: Už jsem měl takhle jednou seříznutej menší kmínek a taky to trvalo poměrně dlouho, než se rozběhl, ale čekal jsem že u většího stromku to bude rychlejší... mno, snad se chytne. :P
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Ficus - ako pokračovať?

Příspěvekod Pavel K. » 25 kvě 2011, 13:32

Ahoj Lukas, ako uz Lada hore naznacil, konec marca nieje najvhodnejsia doba na letnenie fikusov. Ono letnenie by malo prebiehat hlavne v lete. Precitaj si daco o fikusoch (informacii je tu dost), zameraj sa hlavne na to aku teplotu tento druh znesie a aka mu uz vadi. Ono zabit fikus nieje az take lahke, mozno to este rozchodi.
Pavel Kalivoda
Pavel K.
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29 čer 2010, 17:07
Bydliště: Peruc

Re: Ficus - ako pokračovať?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 25 kvě 2011, 13:40

Lukáši, tady je problém v tom, že tím žes ho ostříhal v březnu, dostal takovou pecku, že se vzpamatovává až do teď. I kytky mají geneticky zakódované období klidu, období růstu, období plodů...... Tím že mu uprostřed "spánku " omydlíš větve a listy- to je taková pecka, že strom neví co má dělat. Pokud mu totéž uděláš koncem května a v červnu, strom naraší nové pupeny a listy nejdéle do 14 dnů- neděl, a nemusí se vzpamatovávat. To že byl venku od března nic neznamená, slunce nemá sílu a strom taky ne.V žádném, případě ti nechci nadávat, hanit ani poučovat. Jen zde prezentuji moje vlastní zkušenosti a postupy, které třeba nejsou bez chyb, ale mě se osvědčují již hodně let a stromy se mě odvděčují svým vzhledem a růstem. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků