Rada jak ji oživit

Re: Rada jak ji oživit

Příspěvekod Honza Salaj » 01 čer 2010, 18:09

Moc děkuji za rady. Je to tady super za jeden den tolik příspěvků. Nejvíc se mi líbí ta první varianta, což znamená lehké zkrácení. Takže říkáte že nejlepší je přesadit pouze do čisté akadamy?
Uživatelský avatar
Honza Salaj
 
Příspěvky: 9
Registrován: 01 čer 2010, 12:34
Bydliště: Prostějov

Re: Rada jak ji oživit

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 čer 2010, 22:07

Napíšu to takhle a budu teď mluvit sám za sebe, jsem zastáncem akadamy jako Láďa a i ostatní kluci tohohle fóra a nejen oni. Pěstuji pokojovky víc než 15 let, dřív jsem je přesazoval do všelijakých substrátů tak i přímo do substrátů pro bonsaje, nemluvě, že jsem si i dokonce míchal svoje substráty, ale opravdu se mi nejvíce osvědčila akadama jak samotná neboli čistá. To se týká u pokojových bonsají, co vím, tak kluci ji pro venkovní bonsaje ještě promíchají se sanzou v poměru 1:1 a podle mě se dá i promíchat třeba s nějakou štěrkovou drtí o zrnitosti okolo 3 až 6mm podle velikosti rostliny.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Rada jak ji oživit

Příspěvekod Jarek Servus » 02 čer 2010, 09:01

Ladislav Kotál píše:Jarku, promiň mi mou otázku :oops: Proč do čisté akadamy dávat rašelinu? Tím si myslím že zničím vlastnosti akadamy i rašeliny. Nikdy jsem nepochopil tyhle mixy. Ptám se proto, že od okamžiku, kdy jsem zavrhl tyhle mixy mě stromy rostou jak blázni, nemají škůdce a kořeny lezou z misek.

Jenom proto, aby trochu líp držela vodu. Taky doporučuji baltskou, vláknitou, která nedělá bláto.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Rada jak ji oživit

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 čer 2010, 09:23

Jarku, děkuji
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Rada jak ji oživit

Příspěvekod Jarek Servus » 02 čer 2010, 11:06

Stejně, když nad tím teď uvažuji, tak to má smysl hlavně u mixu rašeliny se štěrkem nebo zeolitem u akadamy asi moc ne. :?
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Rada jak ji oživit

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 02 čer 2010, 15:03

No právě.To jsem nepochopil.Akadama drží vodu dobře myslím že žádnou rašelinu nepotřebuje. :( Naopak vylehčení štěrkem tomu rozumím. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník