Fikus kimmen - nový začátek

Fikus kimmen - nový začátek

Příspěvekod koci » 10 kvě 2010, 16:26

Dobrý den přátele,

již dlouhou dobu přemýšlím co s touto bonsají udělat. Rád bych ji ostříhal ale jelikož nejsem moc zkušený, tak se chci zeptat na Vaše názory :jedna:
Co byste mi poradili? Mam chuť úplně odstranit tu přední větev, co myslíte? Díky moc za rady...
Pročetl jsem i forum a líbílo se mi, jak tu někdo popisoval úplné sestřihání celého stromku. Jen nevím, zda by mu to prospělo.
Přílohy
foto1067.jpg
přední strana
foto1068.jpg
ze strany
foto1069.jpg
ze zadní strany
foto1070.jpg
druhý strana
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14

Re: Fikus kimmen - nový začátek

Příspěvekod Ladislav Kotál » 10 kvě 2010, 17:45

Ten celkový sestřih v červnu by mu v každém případě prospěl už jen proto aby zmenšil listy a obrazil blíž ke kmeni (pokud máž možnost letnění na zahradě). Jinak tu přední větev bych taky ufikl.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fikus kimmen - nový začátek

Příspěvekod Pavel Šimsa » 10 kvě 2010, 18:10

Pokud je už definitivně rozhodnuto o pohledovce - první fotka, tak jo, ale jinak bych se střiháním nepospíchal. Vyrůstá ideálně, přesně z vnějšího oblouku a při jakékoliv jiné pohledovce by mi tam ta větev chyběla.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Fikus kimmen - nový začátek

Příspěvekod Milan Vohnout » 10 kvě 2010, 20:52

Teda já bych tu větev neodstraňoval a spíš bych volil pohledovku, z první fotky s trochou posunutím doprava a větev nadrátoval a lehce i stočil zas doprava. Když se odstraní, bude stromek moc dlouhý úsek bez větví a pak najednou hodně obrostu. Teď je jak, fíkus v našich podmínkách, o které se nedobře je postaráno ale, jestli se bude pravidelně letnit a provádět pravidelně ostříhání všech listů, bude zas jinak vypadat a pak si řekneš, sakra tam mi tam větev chybí, to můj názor.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Fikus kimmen - nový začátek

Příspěvekod koci » 10 kvě 2010, 22:50

oki zatím díky za názory, asi ji tam zatim necham a až bude tepleji dam ji na balkon, kde bude mít dostatek sluníčka a radikálně ji celou ostřihám..
-b-o-n-s-a-i-
koci
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2009, 16:14


Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků