Fíkus Kimmen

Fíkus Kimmen

Příspěvekod Jarda Marek » 26 bře 2010, 16:33

Tento příspěvek je Michala, jen jssem ho přeposlal.
Jarda



Dobrý den,

celkem hodně jsem si četl tyhle stránky a jednal s mým fikusem podle instrukcí. Mám ho asi 1 měsíc-ze začátku vše ok, potom začaly žloutnout lístky-tak 5 za den, tak jsem ho minulou sobotu přesadil do nového - Pokojová zemina,rašelina,akadama - 2:1:1 , pak jsem ho zalil a nechal protéct vodu - následně umístil k oknu na jižní stranu kousek od topení a
stejně pořád dále opadává. Kořenový bal jsem zbavil při přesazování staré zeminy, sestříhl kořeny jen decentně, při sázení do nového jsem postupně poctivě pěchoval substrát i mezi kořínky. Nevím, ale zdá se, že je to 5 dní od přesazení stále dost mokré-mám to nechat uplně vyschnout? - Nerad bych ho zahubil, je celkem zajímavého tvaru a dosti stará rostlinka, jak se zdá - fotku pošlu zítra, mohl byste poradit, co s ním, prosím? Divné je, že na koncích větviček se objevují nové lístky a výhonky, ale uvnitř rostlinky listy žloutnou, nebo se kroutí a následně opadávají ještě zlutozelené

děkuji za případnou radu

Michal - Hozny
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Fíkus Kimmen

Příspěvekod Jarda Marek » 26 bře 2010, 16:35

Ahoj,
nedříve Tě vítám na fóru. Já mám fikusy jen v akadamě už třetí rok a jedou, řekl bych že Tvůj problém bude trochu jinde, možná právě to topení, nebo škůdce ? :think: . Hodím Tvůj příspěvek na fórum a do večera se Ti určitě někdo ozve neboj.
Jarda
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Fíkus Kimmen

Příspěvekod Milan Vohnout » 26 bře 2010, 19:29

Taky bych řekl, že důvod může být to topení se zálivkou a propad uvnitř rostliny je důvod z nedostatku světla. Fíkusy milují teplo na kořeny, ale dvakrát nemusí mít moc suchý vzduch a to u radiátorů je. Proto nedávat až moc blízko topení, a když není možnost tak rostlině zvlhčit vzduch okolo rostliny a to je dobré. Dobré je rostliny dát na velký tác a do něho nasypat jemný keramzit a nalít do něho vodu, pak tam položit rostlinu ale u ní nesmí miska se dotýkat vody proto dát nějaký předmět pod ní, jako podmiska a podobně.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Fíkus Kimmen

Příspěvekod Kuba Lukačišin » 26 bře 2010, 20:31

Fíkusy asi nemají rády suchý vzduch od topení. Je ale pravda, že jsem ten svůj nedomrlý stromek strčil přes zimu příma na rozhycované topení a jel jako vítr. Jen jsem musel častěji zalévat. Zřejmě se ta voda ze zeminy odpařovala takovým způsobem, že vzduch se zvlhčoval automaticky. Radím proto postavit na topení a zalévat až se kouřit bude:o)
Kuba Lukačišin
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 pro 2009, 15:08
Bydliště: Hradec Králové

Re: Fíkus Kimmen

Příspěvekod Jarda Marek » 26 bře 2010, 20:40

Kubo nevím, ale toto bych nezkoušel :naughty: :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Fíkus Kimmen

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 bře 2010, 21:15

Mě by spíš zajímalo, jak jsi dostal ten namíchaný substrát 2pokojová zemina,1rašelina a 1 akadama všude ke kořínkům. Nedovedu si to dost dobře předstravit.Vlhká zemina se tam může dostat jen nahňácáním, čímž utrhám spoustu kořínků,ze směsi se stane tím nahňácáním monolitický beton. A proto radím, když akadamu tak čistou suchou, bez jakýchkoli příměsí, nebo tvůj substrát - a pak se nedivit.Podle mě je to ulitý, přemokřený a kořeny nemůžou dýchat, tak se topí. :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fíkus Kimmen

Příspěvekod hozny » 03 zář 2011, 16:57

Tak zase po hodně dlouhé době zdravím všechny greenhorny :-)

Chci jen ukázat vývoj tohoto ficusu po přesazení a letošním kompletním "zmlazení" - vrátil se obrost - je to ale díky
počasí, které se v srpnu umoudřilo a on krásně narašil :-) (obrázky 5 a 6) - dík Láďovi Kotálovi za inspiraci jeho přístupem
k tomuto druhu rostliny (a somozřejmě i dalším)

zdraví

Michal
Přílohy
1.JPG
1.JPG (93.75 KiB) Zobrazeno 1854 krát
2.JPG
2.JPG (91.1 KiB) Zobrazeno 1857 krát
3.JPG
3.JPG (90.58 KiB) Zobrazeno 1858 krát
4.JPG
4.JPG (42.5 KiB) Zobrazeno 1860 krát
5.JPG
5.JPG (42.91 KiB) Zobrazeno 1857 krát
Michal
hozny
 
Příspěvky: 13
Registrován: 26 bře 2010, 09:03
Bydliště: Čelákovice


Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků