ficus ginseng opadava

ficus ginseng opadava

Příspěvekod jajozh » 17 bře 2010, 13:54

Ahojte.Mam problem s ficusmi.Zacali im opadavat listy,hromadne... :think: Je to to klasicke zozltnutie listou co sa tyka najvacsich,male, tie uplne cerstvo zelene...Zacalo to asi pred 10 dnami,prisne dodrzujem zalivku,nechat preschnut a potom zaliat.Voda ma izbovu teplotu,mam ich na parapete za oknom,v prievane nie su..Ked otvaram okno davam ich vzdy prec, kym vyvetram.Oba su v akadame,jeden v cistej,druhy akadama +strk.Najskvor to zacalo u toho v akadame+strk a o dva dni aj u druheho..Treti ficus ,najvacsi mam v substrate,tomu nic nie je a stoji vedla nich....Skodcou som nenasiel :think: Problemove ficusi som presadzal tak zhruba pred troma tyzdnama az mesiacom..Uz ma len napada maly prisun zivin do akadami formou zalievky... :think:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: ficus ginseng opadava

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 17 bře 2010, 14:43

Honzo měly tvoje stromky ten problém s tím opadem listů už před přesazením do akadamy?
Teď jsem si to přečetl ještě jednou.
Podle mne to Honzo není žádný problém.Tvoje fíkusy reagují na prodlužující se den a více světla.A odkládají staré nepotřebné listy.To nám dělají občas všem. :D
Dokonce bych řekl že je to přímo známka tvé dobré péče.Jelikož rostou.
Pro jistotu ale můžeš poslat foto.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: ficus ginseng opadava

Příspěvekod Milena » 17 bře 2010, 15:46

Jano, myslím, že sis odpověděl sám poslední větou - tedy to o těch živinách. "Prodávám", co jsem koupila - tedy teorii o akadamě, že se pak musí hnojit. Já s ní zkušenost ještě nemám, ale piclo mě to hned do očí.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: ficus ginseng opadava

Příspěvekod Jarda Marek » 17 bře 2010, 16:05

Jestli jsi je přesadil před měsícem tak začni přihnojovat. Ještě mě napadlo jestli jsi vpravil akadamu húlkou mezi kořínky, a jestli si po přesazení dobře propláchl vodou a odstranil tak prach z akadamy :?:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: ficus ginseng opadava

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 17 bře 2010, 16:13

Nesouhlasím s Mílou.V těch živinách to nebude.Zdravý stromek při správné zálivce by měl vydržet měsíce bez hnojení.
Další omyl je že v akadamě nic není.Akadama samozřejmě obsahuje minerály :!:
Signály rostlin při nedostatku stavebních látek jsou také jiné.

Honzo pokud ti raší nové světle zelené lístky znamená to že stromek roste a odhazuje nepotřebné.Hoď sem fotku.
Pokud je to jak si myslím tak můžeš začít hnojit.
Ale když by byl propad nějak masívní že je to určitě nějaký problém.Tak nehnoj :!: Jenom to zkomplikuješ.Rostlina v problémech stejně nedokáže živiny zpracovat.A ty budeš podporovat plísně a hniloby.A nakonec bys nevěděl co dřív.
(to je také problém příliš aktivních lidí)
Přípravky jako Duha fungují naprosto jinak než hnojivo.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: ficus ginseng opadava

Příspěvekod Jan Adámek » 17 bře 2010, 17:28

"Zacali im opadavat listy,hromadne... Je to to klasicke zozltnutie listou co sa tyka najvacsich,male, tie uplne cerstvo zelene..."

Nějak tomu nerozumím. Ty malé, čerstvě zelené lístky ti opadávají taky? Jestli ty fíkusy čerstvě po přesazení netejráš suchem. Ne každý druh to snáší.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: ficus ginseng opadava

Příspěvekod jajozh » 18 bře 2010, 11:12

Dneska uz len dva listy,predvcerom som zalial aj pohnojil.. :think: Snad to bola aj kombinacia tychto dvoch veci... :think:Budem dalej monitorovat,a informovat Vas.. :jedna: Mal som minuly rok problem s Ligustrumom,tiez opadaval,listky zltly,mal tiez nedostatok zivin....Prisiel som na to a dari sa mu teraz skvelo...Dufam, ze to bude aj v pripade ficusov, pri ktorych som s tymto skvelym konickom zacinal.. :jedna:
Přílohy
DSC01865.JPG
DSC01865.JPG (156.87 KiB) Zobrazeno 2054 krát
DSC01866.JPG
DSC01866.JPG (145.08 KiB) Zobrazeno 2055 krát
DSC01867.JPG
DSC01867.JPG (155.49 KiB) Zobrazeno 2050 krát
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika


Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků