ako ich dotvarovať?

ako ich dotvarovať?

Příspěvekod mirec » 02 bře 2010, 17:24

otec hovori že to vyzera ako diva cerešna tak poradte čo z tade a kedy ocvaknuť a tak :) dakujem
http://img138.imageshack.us/i/mojevetke5.jpg/
a taktiež aj maly orech myslite možže mi to s nim vysť?minuleho roku mal listy len tam kde to aj vidno na tom konariku čo je cca v strede kmena
http://img192.imageshack.us/i/mojevetke4.jpg/
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: ako ich dotvarovať?

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 02 bře 2010, 17:37

Co to vlastně je?Proutek zapíchnutý do hlíny?
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: ako ich dotvarovať?

Příspěvekod Martin Iša » 02 bře 2010, 17:49

Tak každý jsme nějak začínali. :oops: Mirku, máš nějakou knihu o bonsajích?Bylo by dobré si něco nastudovat. ;) To co tu máš není vhodný material na bonsai.Je to sazenice, která by měla jít ještě na několik let do záhonu a sílit.Maximálně zastřihnout jak je červená čára a nechat růst terminál co to dá.A čti, studuj a ptej se. ;)
Přílohy
mojevetke5.jpg
mojevetke5.jpg (32.64 KiB) Zobrazeno 2096 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: ako ich dotvarovať?

Příspěvekod Lada Fabián » 02 bře 2010, 18:00

Koukam Martin byl rychlejší!
Mirec stačí když pomalu a pozorně prostuduješ tohle forum a budeš mít slušný teoretický, základní ,znalosti.
Praxi mužeš zkusit,ale lepší je pod dohledem zkušenějšího,aby poradil a naučil různé fígle.
Přijed na sraz do Kolína!
Čemu neporozumíš tak se ptej!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: ako ich dotvarovať?

Příspěvekod Jarda Marek » 02 bře 2010, 19:32

Kluci řekli vše podstatné.
Mircu a prosím Tě vkládej fotky přímo tady na tom odkaze je návod, dík

viewtopic.php?f=30&t=61
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: ako ich dotvarovať?

Příspěvekod mirec » 02 bře 2010, 20:22

no tak :) dakujem za ten navod nevidel som to :) a som zo Slovenska 17 ročny chlapec :) tak do čiech by to asi isť nešlo a mam tri knihy o bonsajoch Harry Tomlinson BONSAJE potom Wolfgang Kohlhepp úpspbive bonsaje z domácich drevín a ešte Jozef Konečný BONSAJ a inak ten stromček čo som tu dal fotku ako prvú:) tak to som sfotil dnes lebo minuleho roku som mal tiež stromky na balkone ale asi zmrzli :) a ten čo mam tak už raši alebo proste ma už pučiky zelené niektoré už púšťaju lístky takže v skratke tešil som sa :) a tak chcem niečo mať neaky ten bonsaj z vlastnej tvorby ale ako vidim nejde to ani z tych borovíc ktoré mám :) takže radšej aj ten malý orech a všetko dač preč? :) toto hoby ma drži 2 roky ale nieje talent takže u mna to asi hasne
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: ako ich dotvarovať?

Příspěvekod Roman Hlavinka » 02 bře 2010, 20:43

ahoj Mirec.Nic nehasne.Já osobně su uplný kopyto a beznadějnej antitalent.Ale chce to pořád dokala číst a naslouchat těm skušenějším.A jsou to dobří rádci s dobrejma radama.(a nervama s náma b.....a)Nic nevzdávej,pokus--omyl.Jednou to vyjde.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: ako ich dotvarovať?

Příspěvekod mirec » 02 bře 2010, 20:46

:) už tu čitam vecy na foru čo a ako :) chcem si kupiť aj neaky izbovy ale nemam nato podmienky tak dam na spodok misku s vodou nech je vlhkosť samozrejme v misek bude neaka drenažna vrstva nech sa to vyparuje :) ale pre zle podmienky v byte mi už uhynul ficus retus 2 carmony a 2 bresty ale teraz už viem dovody :)prelievanie a tak len dufam že mi to vide s tymi ihličnanmi aspon niečo :) a dakujem za podporu
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: ako ich dotvarovať?

Příspěvekod Alexandr » 02 bře 2010, 20:57

ja osobne jsem pokojovky vzdal.....snazil jsem se jim dořávat to nej podle toho co jsem nastudoval, ale žádna nepřežila.....je fakt ovšem, že jedna chcípla po přestěhování, jedna po tom, co na ní zaútočila moje veverka a třetí.....to nevím:-(
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: ako ich dotvarovať?

Příspěvekod Lada Fabián » 02 bře 2010, 21:36

Mirec,promin nevěděl jsem ,že ti je 17 a nemůžeš přijet.
Jen tě chci poradit ze své zkušenosti.Teorie je jedna věc.Praxe je ale mnohem důležitější!Bez ní se neobejdeš !Proto najdi někoho zkušeného,známeho pěstitele a on ti rád pomůže!Prostě to chce muchlat a muchlat.Díla ukazovat a nechat kritizovat!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků