Bambus jako bonsaj

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Jiří Svačina » 26 led 2010, 02:30

Tak ten není úplně z těch nejčervenějších - nejtmavších, ale je zimuvzdorný a vydrží ti. To jméno "nitida" není zcela jisté - všechna čísla z Jiuzhaigou jsou zajímavé a trochu se od snad neznámého vykvetlého původního druhu i od sebe navzájem lišící rostliny. Jsou to všechno semenáčky z nějakého výsevu někde v Číně . Mám tu čtvrtým rokem č.1 a č.5 a oba zdá se porostou dobře .
Naposledy upravil Jiří Svačina dne 26 led 2010, 23:39, celkově upraveno 1
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Vahada » 26 led 2010, 14:34

Jirka zase pepčo napsal už všechno podstatné. Já mám také takto značený druh, ale jen s označením 5.
Jsem zvědavý v čem se budou lišit var 1 a 5.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Jiří Svačina » 26 led 2010, 23:44

Ta jednička se zdá být trošku drobnější, a má být červenější, zatím nemohu potvrdit, pětka je trochu hrubší a větší a snad největší má být č.9. Jak jsem psal, mám ve volné půdě vysazenou 1+5, tak časem uvidíme jaký je mezi nimi rozdíl.
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Pepča » 27 led 2010, 10:31

Našel jsem na stránkách htp://bambusy.info popisy bambusů Fargesia sp. Jiuzhaigou. Podle toho má " 1 " pojmenování White shadow, takže by neměl být do ruda. Má ale podle popisu zaručenou mrazuvzdornost, tak uvidím na jaře. Loňskou zimu přežil bez úhony, ale letos jsou mrazy o něco větší a v naší nad.mořské výšce 434 m jsou ty podmínky trochu tvrdší. Až rozmrzne kouknu jestli mám na jmenovce i číslo druhu.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Vahada » 27 led 2010, 11:18

Tak se dívám, že se popisy občas trochu liší. Zdá se, že teprve pěstování ukáže co z nich bude. V každém případě pokud by se ukázala některá varieta výrazně červenější, tak by to bylo prima.
Já mám pět svých semenáčů Fargesia nitida z roku 2008 a když jsou ještě malé, tak se zdá se nebudou úplně stejné. Nevím jak je to možné, ale je to tak. Kvetla mi nitida (to určitě všem), semen na ní bylo spousta, ale ptáci mi je likvidovali před očima a to zbylo špatně klíčilo, takže těch pět semenáčů je jediné co jsem zachránil.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Jiří Svačina » 27 led 2010, 23:42

Popisy se liší, ale jen trochu, a nevylučují - tohle je z informací od p. Rezla. Celá tato skupina semenáčků s různými drobnými odchylkami vzhledu a růstu měla snad téměř dvě desítky provizorních čísel ...Letošní zima je prověří, u nás bylo dnes při zemi - 25°C, mám je ve volné půdě, od jihu zastíněné, bez krytu, ale pod sněhem...
sp. Jiuzhaigou 1 - 2-3m, drobné lístky na rubínově červených stéblech.
sp. Jiuzhaigou 5 - 2-3m, vzpřímená, temně zbarvená stébla a husté olistění, částečně snáší i slunce.
sp. Jiuzhaigou 9 - 3-5m, nejvyšší forma z této řady, trs je otevřenější, vyžaduje polostín.
Tedy jsou na třech vzdálených místech, :clap: tak si z jara napíšeme jak komu přežily zimu ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Vahada » 28 led 2010, 00:14

Tady je to se zimou podobné, letos asi bude zkošební rok, co se týká odolnosti na zimu. Mám celkem 9 druhů, dám na jaře vědět co jak přežilo.
Ta sp.1 vypadá zajímavě.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Jiří Svačina » 11 úno 2010, 10:31

Bambusy se dost špatně fotí, tak jeden ze zahraničního workshopu, po prostříhání a vyčištění - v předjaří...
bambus.58.jpg
bambus.58.jpg (39.17 KiB) Zobrazeno 962 krát
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Jarek Servus » 11 úno 2010, 11:31

Moc pěkný obrázek na dokreslenía inspiraci, nejsou někde rozměrý aspoň orientačné?
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Bambus jako bonsaj

Příspěvekod Jiří Svačina » 11 úno 2010, 12:28

Je to starší obrázek, Japonská práce z Německa, a pokud si vzpomínám tak "miska" byla ovál dlouhý cca 50-60 cm a ta nejvyšší stébla byla vysoká do 70 cm. Slabší byla vystříhána a kompletně ostříhány staré lístky...Ale druh ani tvůrce neznal, říkal mu lesíkový bambus -a připadal mi podobný na nějaký Phylostachys ... ale mohl to být i nějaký skleníkový, ty moc neznám ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

PředchozíDalší

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků