Buxus

Buxus

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 úno 2009, 11:53

Tento strom je rovněž z likvidovaných zahrad,po vykopání jsme ho nesli ve čtyřech do vleku, doma jsem ho zredukoval a postupně zasadil do misky o velikosti 35x25 cm. Další úprava bude opět letos na jaře, dodám foto.
Přílohy
2.jpg
3.jpg
1.jpg
1.jpg (157.72 KiB) Zobrazeno 2577 krát
1.jpg
1.jpg (162.96 KiB) Zobrazeno 2291 krát
Naposledy upravil Ladislav Kotál dne 01 čer 2009, 19:44, celkově upraveno 1
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Buxus

Příspěvekod Jarda Marek » 03 úno 2009, 17:04

Tak tenhle buxus je opravdu strom jak fík. Podle té první fotky a poslední je rozdíl markantní. Krásná práce.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Buxus

Příspěvekod Milan Vohnout » 13 úno 2009, 21:20

Sice ani nevím, jak mi tenhle krásný krasavec mohl uniknout. Láďo, chtěl jsem se zeptat na ty jiny, čím je tvoříš nějakou frézou?
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Buxus

Příspěvekod Ladislav Kotál » 13 úno 2009, 21:59

To dřevo je tak tvrdý, že to ručně nejde. Mám el.frézu,jednu velkou a jednu malou na čistou práci.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Buxus

Příspěvekod Milan Vohnout » 13 úno 2009, 22:03

Děkuji za odpověď, moc pěkně provedené jiny. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Buxus

Příspěvekod Dan Pánek » 16 úno 2009, 11:16

Pěkně se Ti podařilo vyzdvihnou přednosti stromu. Pěkná práce, Láďo. Mám taky silnější buxus, ale je dost rovný, takže ho plánuju letos rozhřížit na víc částí.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Buxus

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2009, 12:36

Když jsem viděl kořeny u toho mého,myslím že rozhřížení by neměl být problém. Měl jsem dobré zkušenosti s hřížením, kdy jsem oholil kůru až do dřeva,zhruba 5-6 mm po celém obvodu a tento řez jsem ještě zaškrtil MĚDĚNÝM drátem průměru 5 mm. Po obalení rány stimulátorem a dosypáním akadamy se kořeny objevily zhruba za měsíc. Jak to budeš hřížit ty ? Nebyla by fotečka?
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Buxus

Příspěvekod Dan Pánek » 16 úno 2009, 13:23

Přikládám fotky po vyzvednutí 2006, jiné bohužel nemám. Dnes je rostlina v zemi, obrostlá, budu ji muset dost prostříhat, abych viděl, co chci hřížit :-)
Určitě chci letos odhřížit v místě rozvětvení, které je trochu vidět na detailnějších fotkách. Nějaký vícekmen. Spodní část má alespoň nějaký pohyb při pohledu z boku (není nafoceno). To využiju až pravděpodobně později.
Co se týče hřížení, budu volit podobný postup, jaký jsi uvedl. Nepředpokládám problém, ale pokud má s buxusem někdo zkušenost u hřížení, sem s ní :-) Sloupnutý pásek předpokládám trochu širší a asi použiju i ten drát, vzhledem k tomu, že s rostlinou nemohu otáčet. Ale slunce bude na květník svítit téměř celý den, takže tohle by neměl být problém.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Buxus

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2009, 13:51

Dane, napadla mě jedna myšlenka, možná je to blbost,ale já bych to zkusil takhle: v místě čáry bych půlkulatýma konkávama narušil kůru až do dřeva na několika místech, obložil bych to spagnem(rašeliník) ,a to by bylo ,aby se kořínky neobjevily, Klasické hřížení si nedovedu dost dobře představit - asi bude drát klouzat :twisted: . Mým popsaným způsobem jsem přinutil acer burgerianum rašit kořínky na nejnemožnějších místech. :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Buxus

Příspěvekod Dan Pánek » 16 úno 2009, 14:13

Ano, někde kolem té naznačené čáry o tom uvažuju, ale jsou tam ještě větve dozadu, takže mi to dá ještě hodně přemýšlění u rostliny, kde přesně to zahřížit.

On když se drát podpoří pár hřebíčky, tak drží i na hodně konickém kmeni :-)
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Další

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník