Pyracantha

Re: Pyracantha

Příspěvekod Milena » 22 dub 2010, 11:35

Vašku, mám 2 hlohyně v miskách, jedna je snad 30tiletá kaskáda, druhá může mít 10 let, je z řízku té první, volně vzpřímená. Těch mladých řízkovanců mám asi 10 kousků v květináčích 10x10 cm, jen se zjara ořežu. Ty v květináčích jsou celoročně volně na zemi, trochu zasypané listím nebo zakryté chvojím z tujek. Nikdy mi žádná nezmrzla. Ale také mi nikdy žádná nekvetla. A to mě zajímá, proč. Tohle chabaští kvete před každým panelákem a u mne nic. Ty 2 tvarované vytahuju v listopadu z misek a zahrabávám. Určitě netrpěly mrazem, vždyť i u nás v PV bylo -20 jak dlouho. Pošla mi jedině hlohyně se žlutými bobulemi, kterou jsem koupila pro ty kuličky jiné barvy. Nebo možná nepošla, ale tím, že nekvete, tedy neplodí a podle listů nepoznám, kdo je kdo.
Jinak ta kaskáda není pořád ve výstavním tvaru, dá se drátovat, drží tvar. Když zhoustne, zas ji silně prostříhám a nedá se na ni pak koukat. Možná nekvete tím, že ji stříhám, ale to bych měla tvrdé dlouhé přírůstky většinou kolmo vzhůru, tak co s tím, že jo? Tak takhle u mne přežívá pyracantha coc.
Pokud ti vždy pokvete, bude ozdobou tvé sbírky a já ti budu tiše závidět, ale zároveň přát, ať ti dělá radost.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Pyracantha

Příspěvekod Vahada » 23 dub 2010, 21:04

Mileno, kvetou mi asi 4 kousky zatím pravidelně, ale mám jich víc a ty ostatní zatím nekvetou a to jsou některé větší. Já už ani nevím odkud kterou mám. Občas něco nařízkuji a pak na to zapomenu a později se divím co to vlastně mám.
Ale vážně, myslím že někteří šlechtěnci mají podstatně větší sklon ke kvetení než jiné, takže je asi dobré vybírat v době květu nebo s plody.
Jinak se mi líbí, jen ty trny bych nemusel.....
Pochlub se někdy tou tvarovanou, zajímalo by mě to.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků