hloh

Re: hloh

Příspěvekod Jirka Novák » 06 led 2010, 17:33

tak jsem šel nakonec do hodně velkého extrému. Z hlohu bude nakonec literátek :lol:
Myšlenka sice není moje, ale po jejím vyslovení mne hned zaujala, takže naše tvarování dopadlo takhle... Zbyly jen dva pruhy kůry :lol: Z fotek koukám, že se bude muset ještě u paty shari prodloužit. Detaily na doladění tam ještě jsou, ale základ je danej. Větve se budou tvarovat až podle toho co a jak naraší.
Co Vy na ten extrémek? ;)
Přílohy
hloh extr..JPG
pohledovka +-, je docela koukatelnej ze všech stran
hloh extr..JPG (47.64 KiB) Zobrazeno 2133 krát
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: hloh

Příspěvekod Jarda Marek » 06 led 2010, 19:46

Určtě ho sem hoď až obrazí zajímá mě to. Mě osobně se nelíbí ten válcovitej kmen v horních dvou třetinách :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: hloh

Příspěvekod Aleš HAMPL » 07 led 2010, 08:38

Nevím, jestli je to nejvhodnější řešení. Jednak to není zrovna typický tvar pro hloh, ale to bych nepovažoval za to nejpodstatnější. Spíš si myslím, že na pěkný literátek nemá dostatečně zajímavý kmen. Ale třeba mě další vývoj přesvědčí o opaku.
Aleš
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: hloh

Příspěvekod Dan Pánek » 07 led 2010, 10:25

Já považuju prozatimní výsledek za slušnej a nenapadá mě hned, co lepšího jste s tim mohli udělat - vzhledem k problematickému spodku kmene. Jestli to časem bude odpovídat i náročnější definici literáta (spíš taky pochybuju, ale možná jo, vždyť to může být za dvacet let), se uvidí. Sám nevím, co bych s tím spodkem dělal, ale pro strom na zahradu bych to možná ani neřešil.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: hloh

Příspěvekod Tom Benda » 07 led 2010, 11:25

Ahoj Jirko,
z fotek si nejsem jistý, že to shari tomu kmeni zas tak pomohlo. Na literát bych si představoval zajímavější kmen. Nedodal bys nějaký další fotky? Nechceš ten kmen někde nějak "pobořit" :-), proštípnout mezi těma vymezenýma žílama a ohnout? Nebo co takhle v horní části zcela odebrat to, co je vidět mezi žílama - které by pak šly lépe "pobořit", trochu více zakroutit... vyúžilo by se...
Ten hloh bude pravděpodobně taky hodně obrážet, možná bych nechal jednu malou větev někde, literát nemusí mít vše až nahoře. To, co jsi odstranil, to je v poho, to nebylo nijak zláštně nasazené.
Tom Benda
 
Příspěvky: 31
Registrován: 06 úno 2009, 23:34

Re: hloh

Příspěvekod Martin Iša » 07 led 2010, 12:49

Být to můj strom, šel bych do hřížení.Ale to je tím, že mám radši ty prcky. :P Ona ta fotka trochu mate, na Pavlovo S. stránce to vypadá líp, a výhled do budoucna je jasný. ;)
Přílohy
hloh Jirka.JPG
hloh Jirka.JPG (38.2 KiB) Zobrazeno 1943 krát
hloh Jirka 2.JPG
hloh Jirka 2.JPG (28.45 KiB) Zobrazeno 1947 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: hloh

Příspěvekod Pavel Š. » 07 led 2010, 14:57

Martine, myslím, že ten druhý návrh už je pasé, protože pokud dobře vidím, tak ta levá spodní větev byla přeměněna na jin.
Jinak přestože tvorbu P. Slováka obdivuji, tak tentokrát mě ten výsledek tvarování nějak nenadchnul. :?
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: hloh

Příspěvekod Milan Karpíšek » 07 led 2010, 15:39

Jirko mě by spíš zajímal výhled do budoucnosti než tato část tvarování. Podle mě vytvořené shari zatím moc rostlině nepřidalo, kmen se ani opticky nezúžil. Pochopil jsem tedy že s kmenem nic dělat nehohodlaš, když si napsal že základ je danej. Podle mě by se s kmenem dalo určitě ještě pracovat a dosáhnout tak kvalitnější rostliny. Navíc Pavlova kresba připomíná spíše modřín než listnatý strom a je trochu z idealizovaná. Na kresbě se mi kmen líbí v realu bohužel moc ne, možná ze zadní strany bych řekl že je lepší.

Já osobně bych se pokusil přidat 2 ohyby nebo lomy. Spíše bych použil lomy ala Otmar někde v tom shari viz kresba
Přílohy
P1010547_resize.JPG
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: hloh

Příspěvekod Jarda Marek » 07 led 2010, 19:17

Když vidím tu kresbu, dle mého názoru tak to je trošku kvalitnější kmen na literáta, tak mě napadlo Jirko že jsi tu v některém vláknu o té kvalitě mluvil.
Po pravdě mě toto vůbec neoslovilo. Na literáta pro mě ne :naughty: vím nejsem vyzrálý bonsajista, nerozumím tomu, jsem pouze greenhorn :think: ale bez jakého koli pohybu kmene ? :think:
Zapoměl bych Milana pochválit, pěkné a do těch zlomů Tebou navrhovaných bych šel ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: hloh

Příspěvekod Lada Fabián » 07 led 2010, 21:25

Milana chválim a pokud je to jen trochu možné udělat ohyby tak Milanův nákres by byl můj vzor! :clap:
Nelze-li udělat ohyby z důvodu tvrdosti kmene,přiklonil bych se k Martinovi a ke hřížení!
Bohužel nejsem majitel.Ten si rozhodne dle svého vkusu a určitě nás překvapí!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron