vysoký hloh

Re: vysoký hloh

Příspěvekod maros » 30 čer 2009, 16:24

Ja som sa tiez bal rezat nizsie, lebo som nebol rozhodnuty ako bude strom vo finale vyzerat, nechal som ho prilis vysoky, problem je, ze najviac energie ten hloh venuje najvyssim castiam, aj ked obraza aj zo stareho dreva.
IMG_0004-3.JPG
IMG_0004-3.JPG (140.6 KiB) Zobrazeno 938 krát
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: vysoký hloh

Příspěvekod Míra Z » 01 črc 2009, 13:49

Souhlasím s vámi.Menších hlohů mám víc tak tenhle jsem chtěl nechat vysoký ale postupem času jsem zjistil že na to nemá.Ta větev už přesně nevím jak byla ale ten stromek rostl celkem v hustym porostu bez přístupu světla a myslím že zelený obrost byl jen nahoře ale to už je ted jedno.
Napadla mi jedna věc-co kdybych ted odstravil komplet vetve aby znovu narašil.Je celkem slušně nahnojený a mohl by mi narašit hezky dole a dle toho bych ho pak i mohl říznout. Co myslíte? :think:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: vysoký hloh

Příspěvekod Pavel Šimsa » 01 črc 2009, 14:34

Myslím, že když jen ostříháš ty narostlé větve a nezkrátíš kmen, zase nacpe všechno až na vrchol, resp horní část. A možná rovnou na rány po usttřižených větvích. Akorát by se ten strom nas... a zdechnul. Si myslím
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: vysoký hloh

Příspěvekod maros » 01 črc 2009, 14:46

Miro,

mne sa zda ze by take nieco nefungovalo. Nemam s tym skusenosti. Logika veci mi ale hovori, ze to kde strom rasi je urcene tym kam smeruje energiu prostrednictvom hormonov, auxinov alebo niecoho podobneho. Myslim si, ze ak by si odstranil vsetky doteraz narasene vetvy tak by to strom nemusel prezit, jeho reakcia by mohla byt narasenie novych vetiev na tych istych miestach v rovnakej vyske, nemuseli by ale dostatocne vyzriet a pod. Z troch hlohov co mam sa 2 spravaju nie velmi vitalne, takze predpokladam, ze to je komplikovanejsi druh (ako o komplikovanejsom o nom hovori aj Wolfgang Käflein v rozhovore s chorvatskym blogerom, Wolfgang je povazovany za jedneho z najvacsich zberatelov yamadori v Europe, robi to desiatky rokov, http://www.internationalbonsaiforum.com/index.php?topic=279.0). Mozno niekto skusenejsi ma ale iny pohlad.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: vysoký hloh

Příspěvekod Luboš Masař » 01 črc 2009, 16:37

Nech ho bejt ,na jaře ho seřízni jak radil Láďa
a je to v pohodě
Luboš Masař
 
Příspěvky: 59
Registrován: 12 úno 2009, 20:36
Bydliště: Jindřichův Hradec;tel.608059400

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron