Zimolez - zahradní bonsai

Zimolez - zahradní bonsai

Příspěvekod Jan Kolářský » 02 úno 2018, 20:06

Zimolez tatarský Lonicera tatarica

https://jankolarsky.rajce.idnes.cz/Zimolez/

Tento zimolez si děda Antonín Pětráček vykopal cca někdy okolo roku 2000. Pár let si ho připravoval než ho vyzvednul. Dovezl ho ve felicii :D :D a mel sebou ještě dva lidi :D
Stáří stromu těžko říct. Je tvarován střihem.
Fotky jsou z přesazování na jaře 2017. V budoucnu se to bude přesazovat tak že se vždy vymění třeba čtvrtina zeminy a za pár let zase v jiné části. Protože je opravdu náročný na manipulaci.
Miska je z pevného plastu.

Nějaké nápady ? Nedá se totiž nikam odvézt na poradu :D :D
Jan Kolářský
 
Příspěvky: 14
Registrován: 31 led 2018, 21:49
Bydliště: Kladno

Re: Zimolez - zahradní bonsai

Příspěvekod Pavel Šimsa » 05 úno 2018, 13:51

Pokud vím, má ji tu nejdéle Vašek Holakovský. Taky jsem si pořídil. Takže z mých malých zkušeností:
Dobře snáší přesazení i řez. Výhonky se rády vylamují a jsou brzy křehké, takže pokud drát, tak hodně brzy po vyrašení a ne na dlouho. Je náchylná na všechno možné co dělá listy ošklivými - padlí, molice a jiné potvory, ... Obráží i za starého, takže není problém řezat hluboko. Potřeba dost vody, ale jinak mi přijde nenáročná. Tolik něco málo za mě.
Pavel
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Zimolez - zahradní bonsai

Příspěvekod Jan Kolářský » 05 úno 2018, 14:33

Pavle díky moc :D

No nejhorší boj vedeme se sviluškama a mšicema. Jakmile to nepodchytime hned jak zacnou rašit pupeny tak jsou ty listy celý rok v háji. Maji pak žluté fleky které postupně černají.
A každou chvíly jsou tam znova i když se střídají postřiky na savý/žraví. Už si asi vytvořily odolnost nebo co :(
Jan Kolářský
 
Příspěvky: 14
Registrován: 31 led 2018, 21:49
Bydliště: Kladno


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron