Prunus incisa "KOJOU-NO-MAI" slivoň vyříznut ( Fuji Cherry )

Re: Prunus incisa "KOJOU-NO-MAI" slivoň vyříznut ( Fuji Cherry )

Příspěvekod Compel Lubomír » 22 dub 2014, 21:57

Rudo, díky jsi hodný ale momentálně dávám dohromady zahradu a nemám zatím čas ani na stávající kytky. Pokud tam jezdíš pravidelně tak snad nebude problém ji pořídit později. Ještě jednou díky za ochotu.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Prunus incisa "KOJOU-NO-MAI" slivoň vyříznut ( Fuji Cherry )

Příspěvekod Petr C » 02 úno 2015, 12:35

Zdravím,
taky jsem ji zkoušel a taky mi po částech odešla. Neodolal jsem a pořídil si druhou a dopadla skoro stejně, zůstal z ní postupně jen pařízek. Skoro na 90% bych ale přísahal, že to má na svědomí kocour.
Měl jsem ji umístěnou na poličce a bez problémů rostla. Pak jsem ji dočasně umístil na zem a (zřejmě) po několika návštěvách kocoura začala po větvích odumírat až na pařízek. Jednou jsem ho přistihl, že se kolem ní potlouká a tehdy mi to docvaklo. V jeho prospěch však hovoří to, že kytka není cítit tím strašným kocouřím puchem - tak si nejsem jistý, co s ní vlastně provádí, ale zjistil jsem, že stejně značkuje i kočka a ta není cítit nijak, takže možná byl ten kocour kočka :-) (Před podrobnějším průzkumem se zachránila útěkem). Po opláchnutí a pořádném prolití slivoň znovu z pařízku obrazila. Zdá se, že chuti do života má dost, ale kočičí značkovací sprej je pro ni asi smrtelný.
Ještě jsem zjistil, že kočky k smrti zbožňují zimolez turecký. Ale ten nesprejují, jen se o něj otírají a je jim jedno, kam ho dám, vždycky k němu hledají cestu i kočky z okolí. Lezou po něm, že je samý chlup a klidně shodí i sousední stromek aby měly přístup.
Pokud u Prunus incisa začne být náznak, že s ní něco není v pořádku, že začíná odcházet listí a první tenké větvičky a je na nějakém přízemním stanovišti, vyplatilo, se mi provést pořádné prolití - umytí stromku vodou, a okamžitě ho přemístit na nějaké polostinné a mnohem hůře dostupné stanoviště a ještě navíc ho postříkat fungicidem (to jen pro jistotu - ten kocour přeci jen není na 100 %). Koupil jsem ještě třetí tuto kytku a tu jsem na zem nedal ani na chvíli, mám ji v polostínu na stole a stejně tak i ten znovu obražený pařízek (už má tři silnější větve) a už druhou sezónu vegetují a kvetou naprosto bez problémů. I černé plody jsem už ochutnal a jsou sladké a vynikající.
Jen jsem neměl odvahu je kvůli kocourům nechat zimovat venku, a moje vnitřní zimovací prostory jsou v mírných mrazech asi moc teplé, takže po obě zimy mi obě slivoně kvetly už během ledna-února.
Petr C
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: Prunus incisa "KOJOU-NO-MAI" slivoň vyříznut ( Fuji Cherry )

Příspěvekod ruda.p » 02 úno 2015, 13:52

ahoj, tak kocoura nemám :lol:
jinak jsem je dal do země na zahradu a tuhle zimu bez problému vypadá zdravě
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Prunus incisa "KOJOU-NO-MAI" slivoň vyříznut ( Fuji Cherry )

Příspěvekod Petr C » 03 úno 2015, 10:15

Ahoj,
to, že kocoura nemáš ještě neznamená, že se ti nějaký sám nepřidělil :-)
Já kocoura taky nemám a vím minimálně o 5, kteří mi navštěvují zahradu!
Ještě jsem si bohužel vyzkoušel, že stejně špatně na kocoura reagují i granátová jablka.
Petr C
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron