Crataegus - Hloh Slídovka

Crataegus - Hloh Slídovka

Příspěvekod Laco Sonoga » 02 kvě 2013, 10:54

Ahoj, tento stromček som vykopal vlani na jar a zaujal ma hlavne kvoli tým dvom "obtočeným" kmeňom. Zrezal som ho trošku a zasadil do pestovacej nádoby. Narazil vetvičky na všetkých "kmeňoch", ktoré som mu ponechal, prezimoval a teraz sa pekne rozbehol. Chystám sa vyberať vhodné kostrové vetvičky, ale pretože mám dilema, rád by som vás požiadal o názor.
Prvá vec: nechať všetky tri "kmene"? alebo toho prcka odstrániť? Keď nechám tri -- ktorý ako "hlavný" --- ten stredný, alebo "zapletený"? A ktorá strana ako pohľadovka?
Mám nejakú predstavu, potom priložím kresbu, ale ...čo by ste navrhovali? Ďakujem za nápady.
A --- obrázky
IMAG0512.jpg

IMAG0513.jpg

IMAG0514.jpg

IMAG0515.jpg


B --- obrázky
IMAG0517.jpg
Uživatelský avatar
Laco Sonoga
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 bře 2011, 12:39
Bydliště: Praha 8

Re: Crataegus - Hloh Slídovka

Příspěvekod Laco Sonoga » 02 kvě 2013, 10:56

Pokračovanie
B --- obrázky
IMAG0520.jpg

IMAG0521.jpg
Uživatelský avatar
Laco Sonoga
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 bře 2011, 12:39
Bydliště: Praha 8

Re: Crataegus - Hloh Slídovka

Příspěvekod 001čolek » 03 kvě 2013, 06:49

Ahoj
Hlohy se mi líbí ,mají moc pěkné listy a většinou parádní borku. Ten obtočený kmen je tak trošku danajský dar,něco celkem podobného "spirálovitého" jsem kopl v únoru (habr) a až ted' mám konečně "jakeš takeš" jasno co vlastně s tím. Ve tvém případě to bude asi ještě o trochu komplikovanější díky tomu,že je to vícekmen .... nevím,třeba na to koukám příliš složitě a nabízí se jednoduché řešení,které já začátečník nevidím... :think: .
No,v každém případě jsem zvědavý na další postup,evidentně se mu daří a obrůstá jako blázen.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Crataegus - Hloh Slídovka

Příspěvekod Pavel Šimsa » 03 kvě 2013, 11:02

Já bych se toho prcka asi spíš zbavil. Moc mi tam ani nezapadá a nějaký přínos v něm nevidím. To obtočení je zajímavé. Jako hlavní kmen se nabízí ten vyšší, ale připadá mi slabší (no tak zesílí). Bohužel ten menší má mizernou konicitu, ale to by snad šlo schovat v koruně. Nejspíš bych ho nesnižoval kvůli konicitě, byl by to špalek a tady by se mi líbil vyšší dvoják, štíhlejší. Mohlo by vypadat dobře "umrtvit" ten obtočenýkmínek. Jak hlohy nemusim, docela se mi líbí.
Pavel
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků