Mahalebka - Moravka

Mahalebka - Moravka

Příspěvekod Martin Vajs » 02 kvě 2013, 08:50

Tak tento kousek jsem si přivezl z víkendové akce z Kolína......díky Pajao
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Mahalebka - Moravka

Příspěvekod Jiří Svačina » 02 kvě 2013, 08:59

Moc pěkná rostlina.... :clap: :jedna: jen bych jí asi dal jinou a větší misku ....
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Mahalebka - Moravka

Příspěvekod Martin Vajs » 02 kvě 2013, 09:04

Jirko, strom určitě přijde do jiné misky......už si doma něco kreslím......poradil byste mi? Ovál nebo obdélník.....barvu bych asi nechal hnědou.
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Mahalebka - Moravka

Příspěvekod Jiří Svačina » 02 kvě 2013, 10:22

Strom - obrost bude potřebovat dorůstat..... hlavně levá část...bude to asi ještě chvíli pěstební miska....strom bude mít časem asi nějakou protáhle-kulovou korunu já k listnatým a tomu tvaru mám raději oválné misky, pro tento případ určitě větší a s trochu vyšší, a asi s kolmou stěnou / v porovnání s tou na obrázku, / nemáš tam měřítko, nevím jak je to velké .../ ale hloubka misky by přibližně měla odpovídat síle kmene u paty....a asi jen matnou, co možná nelesklý jemnější povrch, asi ne s glazurou, možná jen se zatřeným oxidem chromu a burelem ...hnědo...černo - zelenou....ale může být i nějaká tmavší hnědá.....k bílým květům.....nebo podzimním barvám možná zase i světleší ... možností je více...důležitý je ten pěkný kmen - dobrý základ....

Hezký den
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Mahalebka - Moravka

Příspěvekod Pavel Š. » 02 kvě 2013, 13:48

Moc pěkný základ, hned bych ho taky bral. :D
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Mahalebka - Moravka

Příspěvekod Martin Vajs » 02 kvě 2013, 20:45

Jirko, pro srovnání velikosti je vlevo ta tužková baterie :lol: Misku bych i já preferoval oválnou :jedna:
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Mahalebka - Moravka

Příspěvekod pájaombre » 03 kvě 2013, 06:30

Čauky Martine ;) sem rád,že se maha zamlouvá,ta miska je pouze pěstební a jak sem ti říkal bude již silně prokořeněna,bude lepší ji kladívkem rozbít je totiž s okrajem směrem dovnitř a stromek je v ní již třetím rokem :think: naprosto souhlasím s panem Svačinou,oválná prostornější miska,větší košatá koruna a bude to strom jak hrom :mrgreen: je to poměrně starý kousek.
Ať se daří....
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Mahalebka - Moravka

Příspěvekod Jiří Svačina » 03 kvě 2013, 08:27

:clap: ...měřítko tam bylo, přehlédl jsem, omlouvám se ....
...prostlina má tedy dobře zapěstovaný plochý bal....ještě mě při pohledu na obrázek napadla možnost použít větší, ale jen nízký ovál cca - 50-60 cm a rostlinu umístit /pečlivě upevnit !/ k jeho /asi levému / okraji....vytvořit kolem nebari takový malý kopeček, ..a... před ním ponechat něco jako maličkou "louku"...byla by to tak trochu " krajinka " ..... zkuste zavřít oči a představit si to..... nakreslit to na PC neumím...
Hezký den...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron