Mahalebka od Páji

Mahalebka od Páji

Příspěvekod 001čolek » 14 čer 2012, 10:56

Tuhle mahalebku jsem dostal od Páji (Pájaombre) letos ve Staráku nas Green Víkendu. Dělá mi radost,krásně obrostla,odstranil jsem zatím jenom jednu suchou větvičku,větší zásahy nechám až na příští rok. Ty kameny v misce nejsou na parádu :lol: :lol: ,zabran'ují odplavování antuky z misky .... což mě jednou po pěkném lijáku notně překvapilo ... skoro pětina antukového zásypu byla venku z misky. Jinak stromek mám na přímém slunci po celý den,zatím mu to nijak nevadí a doufám,že už ani nebude. Tímto Pájo ještě jednou velké díky. Jen jeden dotaz .... nemyslíte,že by to možná chtělo misku o trochu hlubší??

IMG_0880.jpg
IMG_0880.jpg (89.15 KiB) Zobrazeno 2406 krát


IMG_0881.jpg
IMG_0881.jpg (89.64 KiB) Zobrazeno 2402 krát


IMG_0882.jpg
IMG_0882.jpg (93.9 KiB) Zobrazeno 2405 krát


IMG_0883.jpg
IMG_0883.jpg (96.46 KiB) Zobrazeno 2405 krát
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Mahalebka od Páji

Příspěvekod Compel Lubomír » 14 čer 2012, 12:40

Tak prunusy se obvykle dávají do hlubších misek, nadruhou stranu to není podmínkou, hlavně abys to stačil uzalejvat. Pokud já udělám v misce kopeček, mám stejný problém. A nemusí to být zrovna antuka. Nedělám už kopečky a snažím se sázet do hlubších misek. Někdy nevadí že se kořeny po čase obnaží, ba naopak, v tvém případě , myslím že by to vadilo. Jedině na antuku nasázet rašeliník nebo místy mech. Mě se ten mech nějak na antuce nedaří.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Mahalebka od Páji

Příspěvekod 001čolek » 14 čer 2012, 15:53

no to je právě ono .... miska se mi zdá už takhle mělká a v létě,až budou týden v kuse velké pařáky třeba nebudu stíhat zálivku :think: :think: ...uvidíme.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Mahalebka od Páji

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 14 čer 2012, 16:04

Čolku, Luboš už to napsal. Slivoně nemají rády odhalené kořeny. Snadno jim zaschnou a na jaře ti také muže zmrznout snadno celý stromek.
Jinak pěkný. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Mahalebka od Páji

Příspěvekod 001čolek » 14 čer 2012, 18:21

Re Honza : Je mi to jasné. Z mého posledního příspěvku možná mylně vyplynulo,že to nebudu řešit :naughty: , nééé :lol: ,opak je pravdou. Tenhle stromek se mi moc líbí a opravdu hodně nerad bych o něj přišel. Ty kořeny (jak píše Luboš) v tomto případě ani nejsou hezké,tahle mahalebka má náběhy jen do stran z pohledovky,vzadu a vepředu bohužel nic. Už mě i napadlo,že bych ji přesadil do záhonu a doufal,že tam cosi doroste,ale to by byla otázka určitě min. 5 let a to se mi čekat nechce :roll: ,navíc by povyrostl celý stromek a to taky není žádoucí,mě se líbí právě v této velikosti.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Mahalebka od Páji

Příspěvekod Compel Lubomír » 15 čer 2012, 21:14

Zdenku, asi by se vyplatilo prunůsek zahřížit. Jenže ten tvůj má kmínek tip ťop. Vím že u hibiscu jde pustit nové kořínky, tím že narušíš borku v místech, kde by sis je představoval, zasypeš stimulátorem přihrneš substrátem a počkáš dokud kořínky nepustí. Pak ty hnusný nevzhledný, zkroucený a zamotaný jeden po druhém odstraníš. Na prunusu nemám zkušenost. Protože však Vyrůstají z kořenů výmladky, nebylo by od věci to vyzkoušet, pro získání lepšího nebari na tvém, jinak pěkném kousku. Chtělo by to asi ještě konzultaci s někým zkušenějším, nejlépe kdo to již vyzkoušel a umí. Byla by ho škoda (prunusu).
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Mahalebka od Páji

Příspěvekod 001čolek » 16 čer 2012, 00:23

Na tohle se Luboši tedy necítím,jsem rád že ho držím naživu a že je v pohodě. To už bych ho raději opravdu zasadil zpět do záhonu a počkal,co to za několik let udělá. Tím ale zase přijdu o šohínka a to nechci.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Mahalebka od Páji

Příspěvekod Compel Lubomír » 16 čer 2012, 03:55

Tím že ho nacpeš do volný, nejspíš docílíš že vlásečnice narostou ale nejspíš na konci těch silných. Já osobně bych se toho nebál. Horší než je to teď by to určitě nedopadlo. Určitě tě chápu a tvým obavám rozumím.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Mahalebka od Páji

Příspěvekod Martin Iša » 18 čer 2012, 11:37

Neboj se řezu už nyní, obrážejí perfektně ;) Se zas budu opakovat :roll: Z tlustejch do tenkejch, pokud chceš na to koukat i v bezlistém stavu. ;) Mám taky jednu z greenhorn víkendu a švihám jí hlava nehlava. 8-) a jede holka, chrochtá si, páč jí dávám napapat, i vody se jí dostatek dostává. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Mahalebka od Páji

Příspěvekod Petr Brejška » 18 čer 2012, 18:52

Krásně ti roste,když má takovou svatozář :) :) :)
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron