Šeřík "Pája"

Šeřík "Pája"

Příspěvekod Martin Iša » 16 kvě 2012, 11:53

Tento šeřík jsem získal od Páji v Kolíně a chodil jsem pořád okolo, čekal na kvetení a ruce mě svrběly, co s tím nakonec udělám. :) Mezitím snad kočka, nebo vítr šeřík shodil na zem a miska se rozbila na několik kusů :blednu: Štěstí bylo, že bal byl kompaktní a neporušený.Tak jsem jen vzal lepící pásku a čekal na kvetení.Jakmile šeřík vykvetl, hned druhý den jsem sešvihal květy a nejenom květy .Provedl jsem základní střih a bylo mi řečeno, jak mu ubližuji. :P Normálka ;) Hned jsem ho i přesadil do nové misky, ale bohužel jsem neodhadnul velikost. :? Chtělo by to menší do budoucna.Na šeříku bude ještě mnoho práce,hlavně se zadní větví, která se mi moc nelíbí.Ale zatím ho nechám zregenerovat a růst.
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
eřík pohl.JPG
eřík.JPG
eřík 2.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Šeřík "Pája"

Příspěvekod Milena » 16 kvě 2012, 12:15

Martine, díky za pokochání oka. Tyhle šeříky miluju, taky pár mám a množím, kvetou i mladé řízky, prostě vděčná rostlina. Miska se zdá neúměrně větší, ale na druhou stranu, je to stromek ve vývoji, nedáváš ho v tomto stádiu na výstavu, tak bych se tím netrápila. Bude moc hezký. Stejně jako tu ginallu mně i šeřík a dokonce jírovec polámala proběhnuvší zvěř po záhonu v zimě, tak jsem totálně měnila tvar. Na fotky jsem líná - teď je venku zima, dokonce šeřík u mně, na Hané - tolik nerozvinul květy. Staré, původní tvar, bych musela někde v PC vyhledat, to je zas pro mne porod... Ale je to dobrý nápad dát foto původního a nového tvaru k sobě, někdy za zimních večerů si s tím pohraju.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Šeřík "Pája"

Příspěvekod pájaombre » 16 kvě 2012, 12:57

:clap: Dobrá práce Martine,stromek se konečně dostal do správných rukou a sluší mu to,u mne mezi jalovci a dalšíma zlatíčkama se trochu ztrácel a zapomínalo se na něj ;) cesta do Kolína mu prospěla.....
Zdravím z jihu....
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron