Hedera

Re: Hedera

Příspěvekod Martin Kolacia » 21 bře 2009, 19:42

Musím říci ,že mám zlé zkušenosti s zimováním v teple. Dokud Jsem bydlel na bytě kde se v noci netopilo bylo vše v pořádku ovšem v paneláku kde se topilo i v noci začal pomaličku skomírat. Vyhodil jsem ho ven a okamžitě se spravil. Zeminu bych dal jakoukoliv klidně i hutnější snese dost vlhkosti.
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Hedera

Příspěvekod Jarda Marek » 21 bře 2009, 21:29

Martine vítám Tě u nás a děkuji za Tvoje postřehy :clap: . Já je zimoval oba venku a jsou zatím bez problému :P . Ještě jsem se chtěl zeptat na zkušenosti ze spětným řezem máte někdo ?
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Hedera

Příspěvekod Martin Kolacia » 21 bře 2009, 21:45

Pokud je rostlina v kondici , dobře reaguje na zpětný řez ...odlistění je taktéž dobrá varianta jak ho donutit vrátit obrost. Bohužel častější střih se mi moc neosvědčil - břečťan pak má vůli jen razit pouze z terminálu.
Zkoušel jsem taky střih stále v jednom místě ...to se po 2 hém - 3.tím střihu taky snažil více protlačit nějaký pupen na starším dřevu (jako by si myslel že ho stejně zase sejmu :o)) .
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Hedera

Příspěvekod Jarda Marek » 21 bře 2009, 21:50

No oni nám ty rostlinky občas dělají nevyzpitatelné věci jako by s námi chtěli mluvit a my jim nerozumíme :think: . Díky
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Hedera

Příspěvekod tomikzlesa » 22 bře 2009, 15:39

Marek píše:Tomíku prosím Tě a odlistění si prováděl za listem a nebo u větvičky ?

jak pise Vaclav, odlistuju jedine za listem a rapik nechavam, mam dojem ze pupen se ten rapik tam ma nejakou vyzivovai funkci a casem stejne sami opadnou
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

brečtan

Příspěvekod mirec » 03 dub 2010, 14:58

mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Hedera

Příspěvekod Martin Iša » 03 dub 2010, 19:58

Mirec, Břečťan je venkovní rostlina-Hedera Hedelix.Šoupnul jsem ti to na správné vlákno.Mimochodem, ten Jardovo je nyní v mém vlastnictví. ;) Daří se mu skvěle.Udělám foto po přesazení co nejdřív. 8-)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Hedera

Příspěvekod Martin Iša » 15 dub 2010, 19:02

Tak jak jsem slíbil, tak činím.Tady je holka, Markovka. :) ;) Miska je samozřejmě jen pěstební, ale pořád lepší než plastovej květináč.Drobet jsem jí zredukoval a teď jí nechám v klidu zregenerovat síly.Bude potřeba zapracovat na základu kmínku a poladit větvení.Ale myslím, že to už nebude takový problém.Bude to do budoucna pěkný šohýnek do sbírky.Ještě jednou díky Jarouši. :jedna:
Přílohy
hedera Markovka.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Hedera

Příspěvekod Jarda Marek » 15 dub 2010, 19:06

Jak jsem říkal nemáš zač a sluší jí to :jedna: jsem zvědav jak si povedeš s tou rostlinkou dál :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Hedera

Příspěvekod Jarek Servus » 16 dub 2010, 07:55

Divám se na ty oschlé listy ve vrchní části a chci se zeptat, jestli je to normální. Vloni na podzim jsem jednu vykopanou a zasazenou do kontejneru dostal od Mileny, zazimoval ji venku v kontejneru a teď až na začátku dubna oschly skoro všechny listy. Přes zimu i pod sněhem byla stále zelená. Tak nevím, jestli stačila teď omrznout, nebo jestli bude shazovat staré listy a nasadí nové. Martine, jak je ta tvoje velká? Vypadá opravdu pěkně,jako prcek ale tvůj jmenovec Martin Dokoupil má ještě menší, už několik let ji drží na výšce do 7 cm a u baze průměr asi 3 cm.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků