Hrušeň

Hrušeň

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 10 bře 2009, 23:46

Tak tuhle hrušeň mám čtyři roky.Je to moje" srcovka".Hodně jsme spolu zažily(dokonce byla asi měsíc pod igelitem to je něco jako JIPka pro stromky)Přítelkyně o ní říká že vypadá jako klacek zapíchnutej do země.Někdo to tak může vnímat.Ale mě se prostě líbí taková jak je. :D Fotky jsou z podzimu těsně před přesazením.(dneska už má jinou misku).
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Hrušeň

Příspěvekod Jarda Marek » 11 bře 2009, 21:53

Hezký proutek :think: , máš ji ze semínka nebo ? Jak obráží na starém dřevě ?
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Hrušeň

Příspěvekod Petr Syrový » 12 bře 2009, 00:16

Nenapadlo Tě trošku hýbnout s kmínkem ? Dát mu trošku pohybu a snížit?
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Hrušeň

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 12 bře 2009, 11:07

Co je na tomhle stromku nejzajímavější? Určitě ta nenadálá klička v horní části kmínku. Oko pomalu stoupá nahoru a najednou se zastaví a přemýšlí, proč se asi kmen tak pokroutil. Takže co dál se stromkem? Jakýmkoli snížením přijdeme o tuto jedinou zajímavou partii a opravdu získáme jen tyčku zapíchnutou do hlíny, která by potřebovala roky na záhoně, aby se stala něčím zajímavým. Já bych jenom trochu drátem rozhýbal spodní část kmene a potom udržoval lehkou nepravidelnou korunu. Bude z ní moc pěkný a přirozený literát :jedna: .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Hrušeň

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 12 bře 2009, 23:51

Takže je to Jamadori.Až k olistění je všechno původní.Korunu jsem přepracoval.Rostla u cesty.Ta zvláštní klička vznikla asi při úpravě cesty.Lukáši a jiní jsem rád že se vám líbí. :D Omluvám se všem za mizerné fotky. :blednu: (hned jak to pujde udělám lepší)Petře dnes už má jinou misku, nepamatuji si jestli je tam stejný úhel zasazení. Prosím o trochu trpělivosti momentálně je zazimovaná na balkóně. Díky Honza :)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Hrušeň

Příspěvekod Petr Syrový » 13 bře 2009, 10:59

Lukáš Sirotný píše:Co je na tomhle stromku nejzajímavější? Určitě ta nenadálá klička v horní části kmínku. Oko pomalu stoupá nahoru a najednou se zastaví a přemýšlí, proč se asi kmen tak pokroutil. Takže co dál se stromkem? Jakýmkoli snížením přijdeme o tuto jedinou zajímavou partii a opravdu získáme jen tyčku zapíchnutou do hlíny, která by potřebovala roky na záhoně, aby se stala něčím zajímavým. Já bych jenom trochu drátem rozhýbal spodní část kmene a potom udržoval lehkou nepravidelnou korunu. Bude z ní moc pěkný a přirozený literát :jedna: .

Třeba ten jakoby zlom v půli si o to říká!Udělat jakoby dvě rozvlněné rovnoběžky tam a zpátky a k sledujícímu.V jakémkoliv úhlu k misce.ale nejlépe vodorovně s miskou.
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Hrušeň

Příspěvekod Compel Lubomír » 30 pro 2009, 00:00

Tak jsem si taky jednu hrušku v říjnu kopnul. Vsadil jsem ji do zahradního substrátu s černým štěrkem 1:1 a do dřevěný bedýnky co jsem zfouknul ze starý palety. Kopnul jsem jamku a nacpal i s bedýnkou do ní. Nejdřív jsem povrch přikryl jutovým pytlem. To ale nejsem přesvědčen, že jsem udělal správně, no a to vše zahrabal. Časem jsem ještě hrušku přikryl chvojím. Stromek je to celkem hezkej. Hned ten den co jsem ji nesl na zahradu jsem potkal pána a prej jestli to budu pěstit jako bonsaj. Moc se mu líbila a prej taky dělá do bonsají. Jen je nedává do misek, protože když jede domů, je totiž Bulhar, tak mu to pochcípá.
Mám vyhlídnutou ještě jednu ale tu si nechávám na jaro.
Tu první jsem doloval asi 3 hoďky neb byla v šutrový, tak jsem si celkem máknul. Ani jsem ji nenafotil v jaký euforii jsem byl když se mi povedlo ji vyzvednout. Na jaře se pochlubím. Tak čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Hrušeň

Příspěvekod Míra Z » 30 pro 2009, 01:25

Luboši držm palce a když to na jaře zvládne tak se nezapomen pochlibit :jedna: Tak pivo (kozel) Míra :D
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Hrušeň

Příspěvekod Compel Lubomír » 29 kvě 2010, 16:22

Chlapci, tak mám s tou hruškou nějakej problém. Je celkem pokročilej datum a hruška porát jako by spala. Nevím co s ní mám dělat. Pupíky jako by chtěly prorašit ale nic. Měl jsem zato, že už to vzdala ale pupeny jsou stále živý. Neměl bych ji vyndat a prohlídnout kořeny jestli mi je něco nebo někdo nežere? Žížala nebo jiná potvora? Mravenci ? Dík čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Hrušeň

Příspěvekod Petr Havlín » 01 čer 2010, 21:41

Čekej, hlavně jí nepřesazuj. Zkus do zálivky kořenový stimulátor. :think: nebo Supertrive
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Další

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků