Buxus Sempervirens

Re: Buxus Sempervirens

Příspěvekod Compel Lubomír » 11 pro 2011, 20:39

Chlapci, pěstování pokoj. bonsají je vlastně to samé, jako pěstovat pokoj. květiny. My tedy k našemu mordování používáme jiné druhy rostlin, především takové, které mají drobné olistění nebo ochotně listy zmenšují.( nebo i, dnes již , nadneseně řečeno, obyč. pokojovky, jako je čínská růže, fikus benjamina, myrta, fuchsie atd ). Pouze v určitých fázích vývoje kytek použijeme techniky, které nám pomohou vytvořit rostlinu, které se dá říkat, že ji pěstujeme v kultuře bonsai. Nejdůležitější je si uvědomit z jakého podnebného pásu pocházejí a co nejlépe jim tyto podmínky zajistit. To, dle mého soudu,je nejdůležitější, pro zdárný růst našich chovanců. Pokud se podíváme na pěstitele třeba citrusů, kaktusů, tilandsií nebo orchidejí,zjistíme, že jsou v této činnosti velmi zdatní. Také se snaží svým miláčkům zajistit ty nejvhodnější podmínky. Tím jsem chtěl jen říci, abychom se nebáli bonsají a neposlouchali pohádkáře, kteří tvrdí, jak je pěstování bonsají náročné, drahé a lidem bydlícím v paneláku, nedostupné. Chce to jen najít vhodné rostliny.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Buxus Sempervirens

Příspěvekod Robert Černý » 11 pro 2011, 21:50

Roman Hlavinka píše:jenom vstoupím do tohoto vlákna s tím,že foliáček opravdu funguje.Z výstavy v Isabelii sem si dovezl serisu a do týdne měla tak 80% opad listů.Nasadil sem do každého rohu špejli a rostlinu přetáhl sáčkem.Postavil na misku s keramzitem a vodou na odpar a ejhle,rostlinka jede jak blázen,dokonce i kořenovými výmladky.Takže :jedna: díky kluci :jedna:


Mám stejnou zkušenost, když mě letos na jaře pan Crohn ubytoval v nemocnici, moje polovička mi jaksi zapoměla zalévat mé fíkusy retusy kommeny :twisted: . Když jsem se vrátil, byly totálně opadaný a suchý. Ale stačilo aplikovat stejně jako u Romana 4x špejli a mikroteňák a za 14 dní začaly zase ožívat :jedna:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Buxus Sempervirens

Příspěvekod Robert Černý » 14 pro 2011, 01:03

Dovolil jsem si odstranit příspěvky o našich zdravotních problémech. To sem nepatří. My to s Romanem proberem v SZ.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron