Javůrek

Re: Javůrek

Příspěvekod petradelt » 26 srp 2009, 15:02

Teda Jarku, ty snad ty nebari rozklepáváš kladivem jak nejtek. ( Nýt). Jinak to neni možný.
Při takovýchto fotkách se vždy zamyslím nad slovem "greenhorn". :clap:
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Javůrek

Příspěvekod Jarek Servus » 26 srp 2009, 15:25

Petře ty fotky jsou sice moje, ale stromy ne :( . Ale nezoufám, do smrti máme ještě daleko :lol:, a za svoje stromy se nestydím, ikdyž nemají takové nebari.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Javůrek

Příspěvekod Jarek Servus » 26 srp 2009, 15:29

P.S. Takhle to dělají hlavně Japonci, popisoval to v jednom časopise p. Ašenbrenner.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Javůrek

Příspěvekod Jirka Novák » 27 srp 2009, 17:23

Teda pánové, koukám, že jste se činili :jedna: Člověk si na chvilku vyrazí na yamadori a hned tu má plno odpovědí :lol: tak doufám, že nezapomenu někomu odpovědět ;)
Dane, obrázek je to hezký, ale pro tenhle strom naprosto nerealizovatelný. Kdybych se ho snažil za každou cenu držet, tak by ho mážná dodělali moji vnoučci (snad nějaké budu mít :lol:
Jarku, inspirace hezká ale s touhle babykou to nemá moc společného...
Misku mi přivezl "na míru" pan Pišl z Holandska. Chtěl jsem o něco menší, trochu tvarově jinou, ale do té se stromek nevešel a nic víc už v této kategorii na výběr nebylo :think: Jo, pár euro stála.... :blednu:
Jinak dám na Vaše doporučení a budu stromek budovat ze dvou větví. Ta třetí spodní je tam už opravdu navíc.
Díky za názory a pokud ještě někdo něco máte, tak si vás rád přečtu :lol:

Jirka
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Javůrek

Příspěvekod Mildaprichy » 28 srp 2009, 06:28

Řekl bych taky ty dvě větve, ale hlavně chci jenom říct, že ten javůrek :blednu: :jedna: :!: :roll: :o . Brutální hovězárna. Nádhera. Pro mě zatím nejlepší materiál, který jsem na českých stránkách viděl. Není ještě trochu brzo na yamadori?
P.S.: Dane, ta kresba je super.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Javůrek

Příspěvekod Dan Pánek » 28 srp 2009, 08:39

I po tvém způsobu tak to bude velmi hezký strom. Pokud bych ale já zvolil tvou cestu, stejně bych levý kmen položil víc vodorovně, prostě ho použil jako větev, ne jako kmen.
Svůj návrh za nerealizovatelný rozhodně nepovažuji, to bych to nekreslil. Do slušného stavu to u tvého způsobu vidím na 4-5 let, u mého na 8-12. Doufám, že tou dobou ještě vnoučata mít nebudu :lol: . Jestli ten rozdíl ve výsledku stojí za více let práce, pak záleží na každém, někdo ho ani nevnímá a každý má samozřejmě svůj vkus.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Javůrek

Příspěvekod Jirka Novák » 28 srp 2009, 08:57

Dane, tu tvou levou větev nikdy nedostanu tam kde jsi ji namaloval. Tam je to mrtvé. Kdybych ji teda začal pěstovat z výhonku tak to bude těch 30let a více....
Jinak s tím položením té druhé větve máš (při odstranění toho třetího ) pravdu.
Ono to na tom náčrtku vypadá fakt jako kmeny, ale berte to jako náčrtek, to měly a mají být větve, které budou dlouhé a půjdou ještě za misku. Vycházel jsem z obrysů, které mám teď k dispozici a nechtěl jsem si moc přimalovávat ;) (už i takhle jsem musel :D
Jo máš pravdu, názory moc neměním :lol: , ale tady jsem si nebyl až tak jistý (jestli 1-3) a když už můžeme diskutovat, tak proč ne...
re Milda: Díky. A yamadori? No brzo...jak na co a hlavně jak kde.

Jirka
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Javůrek

Příspěvekod Dan Pánek » 28 srp 2009, 09:08

Musel bys jít do několikametrových tahounů, abys dohnal masu toho základu, což by, vzhledem k tomu, že to máš na části zahrady, kde už to asi chceš mít hezké, nebylo zrovna moc pěkné. Ta kresba, jak jsem psal, je orientační, více mi jde o způsob stavby kostry koruny - tedy ala javor, nikoli více ala třeba větvení olše, či jehličnan. Větve tedy mohou být jinde, přesto si myslím, že by tam ta levá šla ;)
Trochu jsem zkrátil ten svůj předchozí příspěvek, z obavy, aby se tě nějak nedotknul, ale vidím, žes byl rychlejší a vzal to v pohodě, to jsem rád :)
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Javůrek

Příspěvekod Jirka Novák » 28 srp 2009, 09:20

Dane, nejsem žádný cíťa, jako někteří kolegové :lol: Takže do mě můžeš (všichni) naplno :jedna:
Jinak kvůli tomu stromku už jsem si doma vytrpěl... Musel jsem vykopat a "odnést" dva pískovcové podstavce, nachystat na to něco stabilnějšího a na oko dost monstrózního. Stromek taky není doma brán moc (snad zatím) za krasavce a hlavně mi ho sem stěhovalo a neslo 5 ukrajinců, kterým jsem ještě nazaplatil :blednu: Snad dneska potkám jejich šéfa v hospodě... Takže svoje si užil a to pro něho ještě ani nemám jméno...
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Javůrek

Příspěvekod Dan Pánek » 28 srp 2009, 09:36

Mám jednu babyku zřejmě podobných rozměrů vyhlídnutou u nás v lese, kmen je zlomený asi metr nad zemí. Je i s dutinou. Zatím jsem se neodhodlal. Kam s ní? Tvůj příspěvek je ale dost motivační :lol:
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Javor, Jilm, Topol (Acer, Ulmus, Populus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků