Javor-ještě snížit ?

Javor-ještě snížit ?

Příspěvekod vjačo » 12 kvě 2013, 11:51

Ahoj,
tento javor jsem kopnul loni. Současná výška cca110 u nebari 13 cm. Zatím má dole krátké větve a tak vypadá ouzkej. Ale i tak nevím jestli ho ještě nesnížit. Co vy na to ?
Přílohy
Yamadori 2013 013m.JPG
Yamadori 2013 013m.JPG (97.2 KiB) Zobrazeno 1961 krát
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Javor-ještě snížit ?

Příspěvekod Martin Cigánik » 12 kvě 2013, 21:20

Těžko říct. Je to klen, nebo mléč? Obojí je s prominutím lehce naprd:-( Jo ginala nebo babyka. to už jsou lepší druhy. Každopádně při současné výšce a velikosti listů bych nezakracoval a dopěstoval korunu. Ale je třeba počítat s tím, že v létě to bude koule a u javorů, jako jsou tyto se struktura větví nebuduje lehce. Každopádně bych bojoval, protože je to tvůj strom a vždy ti může dělat radost. Taky mám jeden mléč a i když z něho nikdy nic nebude, přesto mi dělá radost:-)
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Javor-ještě snížit ?

Příspěvekod vjačo » 14 kvě 2013, 18:15

Ahoj Martine, díky za podporu. No já kopal cca 5 min. Našel jsem ho v korytě potoka. Voda ho podemlela a držel jen na jednom kořenu. Tak jsem ho říznul a odnesl domů. To byla rychlovka :) Vím, že se tento druh nehodí vzhledem k velikosti listů. Ale on by tam stejně pošel. Aspoň za ten pocit, že žije mi to stálo.
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Javor-ještě snížit ?

Příspěvekod Peter Petrik » 15 kvě 2013, 13:40

No môj názor je že sa použiť dá. Ale... ak ho chceš pestovať ako bonsaj, tak ho neznižuj lebo potom budú tie veľké listy ozaj veľké, alebo ho zasaď do voľnej pôdy a udržuj mu takú výšku aby listy boli korektne veľké k výške stromu. Držím palce
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Javor-ještě snížit ?

Příspěvekod Peter Petrik » 15 kvě 2013, 13:43

A ešte snaž sa dopestovať pekné rozvetvenie, ja si myslím, že to bude dobré, má dobrý základ. Ak by si ho znížil tak by tie listy fakt nevizerali dobre. Ale pri takejto výške by to šlo. Javor je síce plevel ale aj tak ho teraz nechaj dobre zakoreniť v miske (teda ak ho chceš pestovať ako bonsaj)
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)


Zpět na Javor, Jilm, Topol (Acer, Ulmus, Populus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků