Populus tremula no.1

Populus tremula no.1

Příspěvekod Martin Drábek » 20 čer 2012, 21:28

Ahojte,

přihazuji pár fotek Topolu Osika, na které pracuji třetím rokem. Máte s tímto druhem nějaké zkušenosti? Z toho co vím, to vypadá na odolný druh, po výkopu stačilo minimum kořenů k ujmutí, letos při přesazení byl kontejner plný vlásečnic a i po přesazení roste bez problémů.
Více info na blogu: http://leafbrothers.blogspot.cz/2012/06/populus-tremula-no1-lady-chic.html
Přílohy
1_resize.jpg
1a_resize_resize.jpg
7_resize_resize.jpg
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Populus tremula no.1

Příspěvekod Martin Cigánik » 23 čer 2012, 21:11

Už bych psal na Kai,ale nemám to povoleno :-D Vypadá zajímavě- otázka je, kterým směrem lehkou korunu směrovat. borka pěkná. Jak vypadají náběhy? Jak se větví? Jde to? snad se povede ještě zmenšit listy. Pak by to mohlo být hoodně zajímavé. Mej se Tato:-) M.
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Populus tremula no.1

Příspěvekod Mirek Halatin » 24 čer 2012, 00:03

je to pěkný strom... o druhu jako takovém jsme se bavili u tebe. Mám chuť ho taky zkusit. Co nemůžu opomenout je perfektní kvalita fotek. Opravdu luxus :jedna:
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Populus tremula no.1

Příspěvekod Martin Drábek » 24 čer 2012, 09:02

Čau hoši!

Směřování koruny vyplývá z pohybu kmene, uvidíme jak se podaří zjemňovat větvení, z toho se pak bude časem vycházet. Myslím, že u osiky nemůžu počítat s nějakým nebari, příští rok ji chci dát do misky, tak uvidíme. Snad to pak někdy probereme i na živo.

Marťas, Kai tě fakt nemusí trápit, on tam stějně málokdy někdo reaguje pokud nepatříš do party, až na světlé výjimky. Pár přispěvků tomu ještě dám a kdyžtak prostě jen blog.

Miro, pozadí z ikei, 2 světla a není co řešit, to už teď snad bude standart ;), pokud nebudu línej.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Populus tremula no.1

Příspěvekod Martin Iša » 24 čer 2012, 15:05

Tak nevim :think: Do party nepatřím, Platana nepiju.....se pomalu obávám , zda mohu reagovat :) Nafocíno profi :jedna: Měl jsem kdysi taky jednu.Velikosti Mexického....Prdlajs, jsem zas jinde. :lol: No , co mám zkušenosti, tak to chtělo hodně vody, a pořád na to lítali nějaké potvory. :evil: Ale podle fotek "jedeš" dobře". :jedna: Bude to takový vysokokmen, ale zas je tam ta "mrtvola", která tomu dá "šťávu".Mě se to líbí :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Populus tremula no.1

Příspěvekod Martin Drábek » 24 čer 2012, 21:39

Martine, jsem taky mimopartajní ;) . Moje osiky moc vody nepotřebují, tak jako všechny ostatní stromy, prostě fest prolít. A zatím jsem nezaznamenal žádnou potvoru, která by si chtěla pochůtnávat na jemných mladých lístcích, klepu na dřevo. Snad to bude dlouhodobě udržitelné, zatím mám jen pozitivní zkušenost.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Populus tremula no.1

Příspěvekod pájaombre » 25 čer 2012, 07:07

Marťo parádní fotečky :clap: stromek :jedna: Ať se daří....
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Populus tremula no.1

Příspěvekod Pavel Š. » 25 čer 2012, 11:19

Martine moje zkušenosti jsou snad jen tyto. Strom byl vyzvednut pouze s pár hlavními kořeny, přesto se chytil. Po roce jsem z důvodu nepěkné kliky ve spodní části odhřížil vrchní část, bez problémů. Občas z ničeho nic pouští některé větve a zatím jsem nezaznamenal obrážení ze starého dřeva. Na brebery netrpí, pokud si dobře vzpomínám, snad jen jednou byly na mladých výhoncích mšice. Bohužel letos jsem zjistil, že mi odumřela větší část kmene, takže zůstala živá asi jen čtvrtina obvodu. Nevypadá teď vůbec hezky, tak nevím jestli nepůjde....
Každopádně tvůj stromek má pěkně našlápnuto, moc se mi líbí. :clap: A fotky taky :jedna: Jo a no 1. znamená, že bude i no.2?
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Populus tremula no.1

Příspěvekod Martin Drábek » 25 čer 2012, 14:12

Pavle, zkušenosti tedy dost podobné. To odumření části kmene tento rok se konalo i u jiných druhů jako jsou habry atd. :( , takže mě to vůbec nepřekvapuje.
Má i měnšího brášku No.2, takovej křivák to je, časem ho taky představím ;) .
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec


Zpět na Javor, Jilm, Topol (Acer, Ulmus, Populus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků