Javory v záhoně

Javory v záhoně

Příspěvekod Alexandr » 09 srp 2010, 18:50

zdravíčko,

v záhoně mám pár druhů javorů, jsou tam druhým rokem. Na jaře se je chystám vykopat, zredukovat kořeny a koruny. Kořeny jsou celkem jasné, ale co větve? pokrátit na třetí pupen? Také je zajímavé, že každej druh mám 2x a zpravidla jeden pěkně tloustne a druhý vůbec....čím by to mohlo být? Třeba jedna palata ma za ty dva roky průměr kmene cca 2cm a druhá sotva 0,5. Také se jim deformují listy ( viz. foto ) a u burgeráku konečky listů černají....to same se mi děje u jednoho, kterého jsem vykopal na jaře a mám jej na balkóně.
Přílohy
09082010174.jpg
09082010176.jpg
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: Javory v záhoně

Příspěvekod Lojza Sedlák » 09 srp 2010, 20:37

Mě začaly černat špičky u babyky jak u starších tak u sotva rozevřených lístků.Postupně všechny uschly a opadaly.Stromek postupně znova obrostl ale nové listy jsou jen třetinové velikosti (čemuž jsem rád) a mají i mnohem kratší stopky.Osobně mám podezření na úpal.A pokud to bylo spálené sluncem tak na to stačilo jen jeden den poledního přímého slunce.Tak jestli ti je také nespálilo slunce.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Javory v záhoně

Příspěvekod Alexandr » 09 srp 2010, 21:51

to se mi nezdá...mám tam v řadě ginnaly, babyky, palmaty a stalo se to jen těm burgerákum
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná


Zpět na Javor, Jilm, Topol (Acer, Ulmus, Populus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník