Momiji - Acer palmatum

Re: Momiji - Acer palmatum

Příspěvekod Pavel Šimsa » 20 dub 2010, 13:52

Jasný to je kluci, dík. Konečně vidím, že jsem samá mrazová deska :blednu:
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Momiji - Acer palmatum

Příspěvekod Milan Karpíšek » 21 dub 2010, 01:43

Mirku momiji by měl být japonký výraz pro palmatum ale přesněji by to mělo být iroha momiji. Obecně javor je podle překladače je kaede což je výraz pro burgerák a další druhy javorů. Ono stím palmatem to bude trochu složitější např Yama momiji je Acer matsumurae, A. p. arakawa je Arakawa momiji. Takže předpokládám že se název mění také podle kultivaru. No a pak tu jsou další, shirasawanum-Ohitaya meigetsu, japonicum- Hauchiwa kaede atd. atd.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Momiji - Acer palmatum

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 15 úno 2011, 02:20

..a pak ještě Nagautchi a Podgautchem :lol:
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Momiji - Acer palmatum

Příspěvekod vindra27 » 13 bře 2011, 21:36

zajímá mě, kdy je vhodná doba na řez javorů. Chtěl jsem se pustit do odstraňování nežádoucích větví, ale pak jsem se dočetl v knize "Japonské javory" od Pavla Bartoše (Grada 2007) následující: "Japonské javory řežeme jen ve vegetačním období. S řezem a tvarováním nespěcháme, neboť při slabém jarním oteplení se v javorech probouzí míza a dochází k jejímu ronění podobně jako u révy vinné..." Řez je tedy dále doporučen někdy na přelom května-června. Tak teď nevím :?:
vindra27
 
Příspěvky: 40
Registrován: 07 srp 2009, 22:39

Re: Momiji - Acer palmatum

Příspěvekod Ladislav Kotál » 13 bře 2011, 21:39

S řezáním bych ještě minimálně měsíc počkal, ještě bude padat sníh :mrgreen: .Ve vegetaci to líp zavaluje a strom to nepozná :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Momiji - Acer palmatum

Příspěvekod Jiří Rusinský » 20 dub 2011, 19:41

Všechny Vás tu zdravím.
Milane chtěl bych tě poprosit o fotku jak ten javorek vypadá po tom roce co uběhl od založení tématu.

Pořídil jsem v zahradnictví jeden takový podobný javorek (tloušťka kmínku asi 2cm), a pan Jaroslav Prčík tady od nás z Dubňan (tímto mu ještě jednou děkuju za všechen čas a pomoc co mi věnuje) mi ho seřízl skoro podobně jako jsi to udělal ty. Tak jsem zvědavý jak rychle a bohatě to obrůstá :jedna:
Když vím tak poradím, když nevím tak se zeptám (ještě dlouho bude platit spíš to druhé, začínám ;-) )
Jiří Rusinský
 
Příspěvky: 24
Registrován: 23 bře 2011, 23:08
Bydliště: Kousek od Hodonína

Předchozí

Zpět na Javor, Jilm, Topol (Acer, Ulmus, Populus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník