Habr Sumo

Re: Habr Sumo

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 04 úno 2015, 23:55

Habřík pokročil zase o kus dál... Na jaře 2013 změnil misku - opět se jedná o keramiku od Ondry Plška - taky jsme v posledních letech díru mezi kořeny "vyřešili" napasováním kamene. Plán s přikájením kořenů ale stále platí (napadla mě myšlenka i přikájení kořenů přes kámen) a realizovat se bude při přesazení letos, nebo příští rok, uvidíme.
Rozměry stromu v současné podobě jsou 45 x 50 cm (výška x šířka), celý vývoj stromu zde http://www.bonsairoznov.cz/clanky/bonsa ... umik-.html .
Přílohy
habrsumik09_2015winter.JPG
habrsumik17_2015winter.JPG
habrsumik13_2015winter.JPG
habrsumik12_2015winter.JPG
habrsumik14_2015winter.JPG
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Habr Sumo

Příspěvekod Martin Cigánik » 05 úno 2015, 12:15

Super posun. Navíc konečně i foto ze všech stran. Poslední a předposlední fotka z aktuální série ukazují "jiný" strom. Já ty habry prostě můžu. Je vidět, že jim trvá ze tři roky, než se prokousají obdobím "mladosti" a pak dokážou během dvou sezón krásně nabrat na hustotě a majestátnosti.
Jen misku bych volil jinou, tato mi k němu nesedí. Tak nějak se mi libí stále navrhovaná z roku 2010. Elegantní, jemná až ženská miska:-)
M
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Habr Sumo

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 06 úno 2015, 16:43

No u těch listnáčů to vždycky trvá nějaký ten rok, než začnou vypadat kloudně, o to víc pak přinesou radosti časem :) .
V poslední době mám tušení, že tenhle habřík půjde stejně do nějaké netradiční kompozice (na skálu, na kámen), aby se ještě lépe dořešily ty kořeny, takže na misce možná ani nesejde.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Habr Sumo

Příspěvekod maros » 13 úno 2015, 15:08

Cau Lukas,
paci sa mi posun toho stromu. Aj ja mam slabost na hraby ;) . Misku by som ja osobne volil nizsiu plochu a s vacsim priemerom, taky oval. Nejako si ten strom v takej viem predstavit. Na kameni si ho velmi predstavit neviem. Drzim palce nech sa mu dari. :jedna:
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Habr Sumo

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 15 úno 2015, 22:38

Díky za komentář! S miskou/kamenem to bude ještě určitě do budoucna největší dilema - "netradiční" kompozici mám v hlavě především kvůli tomu lehce problematickému nebari, bude záležet, jak se nám s ním povede vypořádat. Další přesazení se bude konat nejdříve na jaře 2016, takže ještě minimálně rok můžeme spekulovat...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron