Yamadori dub 2010

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod Jarda Marek » 19 črc 2010, 05:11

Roberte musíš samozřejmě přihlédnout k počasí okolní teplotě, vlhkosti, Petr kopal po dešti, kdy strom by měl být relativně nasátý a tak si myslím že toho roztoku do kterého ho potopíš jak kytku moc do sebe nedostane :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod Robert Černý » 20 črc 2010, 03:28

Stejně nějak na to nemám odvahu.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod petradelt » 20 črc 2010, 12:09

Čím víc shání člověk informací, tím víc jsou rozporuplné. Třeba pan Chramosta, který už toho má hodně za sebou, říkal že i duby by kopal na jaře.
Co se týče sušení a máčení, říkal nechat vykopaný do druhého dna, a ráno ponořit do vitamínové lázně na jeden den. Nechat sušit přes den na sluníčku by asi nebylo to pravé. :think:
Dále řekl že kdo nic nedělá, nic nezkazí, takže se podle toho řídím, máme na zkoušku 6 kousků, a teď jen čekat na tu pudovou záležitost. ;)
Při nejhorším - jaro je tu za chvilku. :)
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod Milan Karpíšek » 20 črc 2010, 19:48

pánové být váma tak se vyprdnu na nějaký ptákoviny a po vykopání hned zasadím. Nechat přez noc vyschnou a pak na den zas namočit? A proč proboha? :roll: Přez tu noc vám taky třeba může odejít spousta důležitých jemných kořínků, a pak to začnete zachraňovat nějakým superthrivem? Nebylo by lepší strom raději zasadit a pak to rostokem zalít i třeba několikrát? Navíc si stejně myslím že je tento přípravek stejně k ničemu, pouze pro dobrý pocit že jste udělali maximum
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod Ladislav Kotál » 20 črc 2010, 20:03

Milane, moje řeč :clap: :clap: :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod Martin Iša » 20 črc 2010, 20:17

petradelt píše:Čím víc shání člověk informací, tím víc jsou rozporuplné. Třeba pan Chramosta, který už toho má hodně za sebou, říkal že i duby by kopal na jaře.
Co se týče sušení a máčení, říkal nechat vykopaný do druhého dna, a ráno ponořit do vitamínové lázně na jeden den. Nechat sušit přes den na sluníčku by asi nebylo to pravé. :think:
Dále řekl že kdo nic nedělá, nic nezkazí, takže se podle toho řídím, máme na zkoušku 6 kousků, a teď jen čekat na tu pudovou záležitost. ;)
Při nejhorším - jaro je tu za chvilku. :)
Petr z New Bubu
Jenže to vám Karel zapoměl zdělit, že k tomu patří 24hod modlení,zaříkávání a musí být úplněk. :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod Lojza Sedlák » 20 črc 2010, 20:40

Martine ty jsi to trefil možná nejpřesněji ! Jinak promiň,že jsem neposlechl tvojí radu.
Mám zde vlákno doubek skalník,všichni jednohlasně jste mě poradili,že nestojí za námahu což jsem uznal a nechal ho plavat.Dnes před obědem jsem ale četl dnešní Petrův příspěvek jaké je potřeba dělat obštrukce aby byla naděje,že to přežije.Přez oběd jsem na to stále musel nějak myslet a protože skalník je kousek od cesty a musel jsem tam jet připravit na odvoz první dávku kamenů do zahrady.tak jsem si řekl,že stojí za prt takže o nic nejde,pouze ho vykopat a zasadit.Protože žádné ty speciality nemám tak jsem ho jen vykopal,než jsem si připravil zeminu tak jsem ho dal do vody a potom zasadil.Nic od toho nečekám jen jsem si to chtěl vyzkoušet pro příště,zda ta touha po životě bude tak silná,nebo se v zimě ohřeju.
Milan mě ale vyprovokoval vám o tom tady napsat.Budu vás informovat jak to dopadlo.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod Pavel Š. » 21 črc 2010, 12:19

Souhlas s Milanem. Měl jsem rozepsaný skoro stejný příspěvek, ale Milan byl rychlejší. K tomu máčení stromů jen malou poznámku. Já ho používám v případě, když dotáhnu domů nějakou vykopávku a vím, že už bych stromek z nějakého důvodu nestihl zasadit, tak ho komplet celý na zahradě IHNED po donesení hodím do nádrže s vodou (bez nějakých chemických kouzel) a příští (stalo se mi, že až popříští :oops: ) den ho pak v klidu zasadím. Ale znovu podotýkám do vody ho dám hned bez nějakého sušení. Nevím, na jakém principu ten systém sušení/máčení někomu funguje, ona příroda je mocná čarodějka, ale hlavně mi jaksi uniká smysl. Proč riskovat poškození důležitých vlásečnicových kořínků potažmo celého stromu nějakým sušením, když mu přerušenou "dodávku" vody můžu obnovit ihned. :?: :shock:
Jinak se tu bavíme konkrétně o dubech, tak já jsem všechny svoje duby vyzvedával na jaře a rostou bez problémů.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 21 črc 2010, 13:36

Když už teda doneseme strom z lesa (dá se předpokládat, že po cestě trochu vyschne) a nestihneme ho zasadit, tak je podle mě parádní nechat ho přes noc namočený ve vodě se superthrivem - nejen, že si do sebe něco natáhne, ale taky se odmočí původní zemina, která pak jde lépe a šetrněji z kořenů odstraňovat. Aniž bych chtěl dělat reklamu na superthrive, tak si myslím, že něco do sebe mít může, doporučuje ho mimo jiné i Kim Se-Won jako jediný z podpůrných přípravků (a jelikož to není jeho produkt, tak si nemá důvod dělat reklamu). Mimo jiné doporučuje i zhruba 2 týdny před běžným přesazením superthtrivem zalít, aby se stromy nabudil a zákrok pro ně nebyl tak stresující.
My máme doma asi 0,5 l flašku superthrivu a při té pidikoncentraci ho klidně na yamadori (a od příštího roku pak třeba i na jarní rozjezd) používáme, určitě tím stromům neuškodíme....
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Yamadori dub 2010

Příspěvekod danius » 22 črc 2010, 22:05

Ahoj kluci,tak zasílám na žádost Petra aktuální stav dubu.Vypadá,že se mu (prozatím)daří dobře tak uvidíme jestli se neodebere do věčných ohňů.Měl jsem ho teda celou dobu na plným slunci,ale dal jsem ho do polostínu.Řekl bych že má po přestěhování sytější barvu listů.Zatím jenom z jedné strany a shora.Dodám později více pohledů.
PIC_1448.JPG
PIC_1448.JPG (93.58 KiB) Zobrazeno 1437 krát
PIC_1449.JPG
PIC_1449.JPG (91.51 KiB) Zobrazeno 1437 krát
Jak se říká,vyzkoušet se má všechno,tak to zkouším.
Danius
Uživatelský avatar
danius
 
Příspěvky: 125
Registrován: 06 led 2010, 23:36
Bydliště: Sýkořice okr.Rakovník

PředchozíDalší

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků