Habr Zachy šohinek

Re: Habr Zachy šohinek

Příspěvekod Pavel Šimsa » 12 bře 2017, 22:20

Že by zmizel ten kořen??
Ještě trochu uspořádat větve a je to.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Habr Zachy šohinek

Příspěvekod David Kolis » 15 bře 2017, 19:09

Kořen tam zůstal jen jsem stromek více utopil. A teď zapracovat na větvení, jak píšeš!
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Habr Zachy šohinek

Příspěvekod David Kolis » 10 kvě 2017, 21:56

V červenci budu muset zapracovat na této jizvě, je tam taková boule. Nechápu co jsem udělal špatně že se to takhle vyboulilo? A chci se zeptat zda je vhodná ta doba v červenci?
Přílohy
10.března 17 %2812%29.JPG
10.března 17 %2812%29.JPG (51.09 KiB) Zobrazeno 760 krát
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Habr Zachy šohinek

Příspěvekod Martin Iša » 11 kvě 2017, 08:17

Já ti nevím Davide, ale za tu dobu ten habr mohl být už někde jinde :think: Právě proto je habr pro začátečníka výbornej.Na těch kořenech si měl zapracovat hned při prvním přesazení."Dlouhý tyčky" a na konci chuchvalec kořínků.Narušit blíže ke kmeni, zasypat stimulátorem a příště zkrátit.Nevhodný špalky jsi měl odstranit hned.I to větvení už mohlo být za těch pět let lepší.Co se týká té boule, je to tím, že se v místě řezu nechávají "HRANY" a když se strom snaží ránu zavalit, dá mu to práci přes ty hrany přelézt a vznikájí tyto boule.Doufám , že mi rozumíš.Kdysi jsme to řešili u Vaška Nováků.A bylo tenkrát pro mě překvapením, že se u některých ran doporučuje "obrácený systém".To znamená, že místo půlkulaté rány dovnitř, se udělá ven.Mírný obloukový řez směrem ven.Rostlina prý lépe zavaluje a nedělá boule.Nejde to prý ale u každé rostliny.U habru ano.Nebo také vyfrézovat až skoro na "šlupku"-okraje a ona to rostlina stáhne.doufám, že jsem to popsal srozumitelně.Jinak, jestli pojedeš do Merklína, rád s tebou pokecám.Můžeš ho vzít sebou.Tyto velikosti můžu. :) Já vím kritika, ale snad ti to něco dá, a možná i ostatním. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Habr Zachy šohinek

Příspěvekod Jarek Servus » 14 kvě 2017, 15:56

Stejný postup při odstraňování větví, který popisuje Martin, používám i u buku a lípy.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron