Hrab dvojča

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod maros » 14 led 2015, 21:55

Chlapci, Vdaka za vase pozitivne reakcie. Som rad, ze sa Vam strom a jeho vyvoj paci. ;)
Aky je tvoj postup opracovania rezov na vetvach, ktore si robil pre lepsiu konicitu vetiev, aby to kalus pekne vyplnil, niekto pise ze dutinu, niekto vypuklinu, niekto pernamentne narusa kalus... Cerpal si z nejakeho clanku, alebo, co Ta inspirovalo... Mne sa tam zvykne urobit nepekna hrca, ktoru dost vidno a vadi mi... Podla fotiek z Tvojho blogu sa Ti tiez zacina tvorit hrca, nejako to este budes korigovat? Pisal si, ze Dremelkou...:-D Neposkytol by si mi nejaky navod ako to robis ty? Popripade obrazok, kde je to uz zaliate k tvojej spokojnosti?

Ahoj Chumo, k tomu ti asi nic nove nepoviem. Je to tazka uloha na kazdom kopanom strome. Zvladnut nejako uveritelne spracovat rany po konaroch, ktore boli odstranene je asi najkomplikovanejsia uloha na takom type stromu. Podla mna sa velke rany na mnohych druhoch stromov nezavalia nikdy. Male rany casom mozno zarastu. U velkych je asi potrebne nechat pracovat cas, drevo zostarne, opracovat dremelkou, rucnym naradim, plamenom a pokusit sa vytvorit uveritelnu dutinu. Sam som este neskusal, ale videl som niekde zmienku o puzivani nejakeho zmrazovacieho spreja, to moze byt zaujimave a na mrtvom dreve to moze pomoct proces starnutia, neskusal som zatial. Osobne pracu s mrtvym drevom povazujem v bonsai za vazne umenie. Jednu zarastenu ranu na relativne malom strome prikladam (pred a po), je to dub (Quercus pubescens).
4-2011.JPG
4-2011.JPG (79.65 KiB) Zobrazeno 638 krát
7-2011.jpg
7-2011.jpg (64.66 KiB) Zobrazeno 640 krát
6-2012.jpg
6-2012.jpg (54.6 KiB) Zobrazeno 639 krát
11-2014.JPG
11-2014.JPG (58.05 KiB) Zobrazeno 643 krát
5-2014.JPG
5-2014.JPG (69.35 KiB) Zobrazeno 644 krát


Tak nakonec se krátilo a stromu to prospělo ;) ... Hezký vývoj a další žhavé želízko ze skupiny "naturalistických" stromů - jen víc takových, ať se konečně začínají objevovat pořádné listnáče :jedna: .
Akorát s tím drátováním v tuto dobu už to začíná být takové nešťastné (kvůli tomu relativně brzkému oddrátovávání) - my se snažíme drátovat v podstatě od konce léta, ať drát vydrží na stromu víc jak půl roku - ale rozumím, že se na stromech pracuje, jak je čas...
Ať se daří!

Lukas, mal si pravdu. :jedna: Kmen sa kratil uplne presne podla jedneho z navrhov ktory si ty nakreslil k tomuto stromceku na Bonsai Kai. Vcera som to tam objavil. Mal som ta vtedy posluchnut, takto som stratil 2 roky. Este stastie, ze som dost mlady a nevadi to. ;) Drotovanie ako pises, kedy je cas, ale v plnom olisteni si to neviem uz predstavit. Vdaka :)
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod Chumo » 15 led 2015, 07:21

maros píše:Ahoj Chumo, k tomu ti asi nic nove nepoviem......... :)


Dakujem Maros, Amerika sa asi objavit neda, nerobis z toho vedu a tak je to asi spravne... Skusanim rozneho asi najdem spravnu mieru opracovania rezu...
chumac@atlas.sk
Peter Kováč
Chumo
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 kvě 2014, 18:43
Bydliště: Lučenec

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron