Hrab dvojča

Hrab dvojča

Příspěvekod maros » 29 kvě 2009, 08:40

Zdravím všetkých majstrov bonsajoveho umenia.
Čo poviete na tento hrabík. Resp. na tieto 2 hraby. Sú zrastené dokopy, teoreticky by šli oddeliť ale bola by to škoda, myslím. BTW našiel som ho náhodou keď som išiel kopať úplne iný strom, ktorý som mal dlhšie vyhliadnutý, je to také nechcené dieťa - ale podarené ;)
Přílohy
IMG_0001-4.JPG
IMG_0005-1.JPG
IMG_0005-1.JPG (138.5 KiB) Zobrazeno 3340 krát
IMG_0006-2.JPG
IMG_0006-2.JPG (124.06 KiB) Zobrazeno 3324 krát
IMG_0030-1.JPG
IMG_0030-1.JPG (117.11 KiB) Zobrazeno 3332 krát
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod Pavel Šimsa » 29 kvě 2009, 09:30

No hrabík se mi taky jeví podarený. Ale asi bych opustil myšlenku dvojčete. přijde mi, že ty dva kmeny spolu vůbec nejdou dohromady. Ten pokřivený si podle mě říká o sólo. Moc se mi líbí. Ten druhý je rovný jak kláda a taky všude stejně tlustý, konicita mi buď uniká, nebo není. Buď vrátit do lesa nebo bych ho možná seřízl na špalík, kvůli náběhům. Ty vypadají pěkně. Pavel
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod Ladislav Kotál » 29 kvě 2009, 13:08

Mám stejný názor jako ty Pavle. :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod tomikzlesa » 29 kvě 2009, 14:42

po odebrání toho křivého bych řekl že ten rovný bude absolutně nepoužitelny, v patě mu vznikne nehezká díra :?
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod maros » 29 kvě 2009, 16:05

Chlapi dik za rady. Co sa konicity tyka - ano ziadna na tom rovnom zadnom kmeni nie je. :? Co sa mne ale na strome paci je to nebari, a to je ak si vsimnete spolocne. Jedny korene bez druhych budu urcite o nicom ako pise Tom. Myslim, ze ten strom ma buducnost ak sa najde na ten zadny kmen nejaka finta. Na to je dost casu, snad mi niekto nieco dobre poradi. Jedna z veci co napadla zatial mna je zosadit ten zadny kmen niekde okolo miesta kde predny kmen uhyba vpravo. Z miesta zosadenia potom pustit novy "tahoun" smerom vlavo a dopredu. Takze by tie kmene tvorili taky "Y" ak som sa vyjadril jasne. No a na mieste toho salamoveho rezu ktory by tam vznikol (a pravdepodobne by sa nikdy uplne nezahojil) by sa vytvorila velka dutina. :?:
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 29 kvě 2009, 16:48

Habr zavaluje dobře ale nesmíš šetřit na pastě :!: .Já bych je příští jaro rozdělil,včetně kořenů. :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod Jarda Marek » 29 kvě 2009, 18:16

Rozdělil bych je taky, to nebari zůstane hezké na obou a vzniknou dva nezávislé stromy s dobrým základem. Vím, že si to takto příroda přála, ale není to dvojkmen není to trs není to lesík :blednu: co to vlastně bude ? Jsem z toho volajaký zmetěný :blednu: :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod maros » 29 kvě 2009, 19:06

Tak chlapi, toto som necakal :o Myslel som, ze bude vseobecna zhoda na tom aby ostali spolu (co ja osobne zatial preferujem, netvrdim, ze sa do jari 2010 alebo 2011 nerozhodnem inac). Ale na to forum je, viac hlav - viac rozumu. Dakujem za kazdy konstruktivny nazor. :jedna:
Jardo co sa formy tyka asi plati co pises nie je to nic co by sa dalo presne definovat, a aj ja som z toho zmateny. :)
Ale moj nazor je, ze strom nemusi zapadat do presnej japonskej sablony. Taky nazor je v Europe asi celkom bezny. Povedzme, ze by ten strom mohol byt naturalisticky ;)
Ako hovorieva Steve Wonder - uvidime.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod Jarda Marek » 29 kvě 2009, 19:22

pro Maroše: nevadí mi že se nedá definovat, sám mám radši stromky evropské,které mi připomínají starý strom v dáli. Ale toto jsem ještě neviděl, což neznamená, že to neexistuje a už vůbec nechci brát nebo měnit Tvůj záměr, ale já být to můj strom, bych je rozdělil.
Je to tvůj záměr a Tobě se to líbí a to je hlavní :jedna:
Budu se těšit na pokračování :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Hrab dvojča

Příspěvekod Jirka Novák » 29 kvě 2009, 19:26

Tak aby ta diskuze byla zajímavá, tak já bych ponechal oba dva kmeny. Rozdělením získáte sice dva, ale podle mě tuctové stromky. Sice bych (zatím jen první myšlenka podle fotky) z toho pravého nechal jen vykotlaný kmen a tu nejnižší pravou větev, ale to spojení by zůstalo. Větší bych ořízl v rozumné výšce a věřil, že pořádně obrazí a bude dost větví na výběr. Myslím, že to pak bude mnohem zajímavější než dva jedinci.
Nebo se mýlím?
Jinak tenhle materiál se mi fakt líbí, to je můj styl. Nechceš ho Marosi za něco vyměnit? ;)

Jirka
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Další

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron