Habrový lesík

Habrový lesík

Příspěvekod Venca Stropek » 20 led 2014, 11:45

Zdravím,
po delší době jsem se dostal k budování dokumentace rostlin. Rád bych zde představil jednoho z našich velice oblíbených nalezenců.

Tento habr jsme s tátou vyzvedli na jaře 2007. Aklimatizace tohoto starého habrového trsu trvala poměrně dlouho, proto jsme začali s intenzivním, cíleným tvarováním až celkem dlouho od vyzvednutí rosliny.
Na letošní jaro se chystáme habr celý poctivě vydrátovat a pokračovat tak v každoročním stavění struktury větvení stromu. Celé tohle dílko je posazené na desce, kterou vyrobil Pavel Weingärtner. Na našich stránkách jsem se podrobněji rozepsal o získání rostliny a o prvopočátcích zapěstování této poměrně raritní rostliny
http://bonsai-nyrany.cz/habrovy-lesik/#more-1658 . V podrobnější fotodokumentaci jsou další, zajímavé pohledy na habrový lesík.

Fotky jsou pořízeny před zazimováním rostliny na podzim 2013
Přílohy
16a.jpg
16a.jpg (79.17 KiB) Zobrazeno 3512 krát
2b.jpg
2b.jpg (74.78 KiB) Zobrazeno 3482 krát
3c.jpg
3c.jpg (75.15 KiB) Zobrazeno 3488 krát
4d.jpg
4d.jpg (72.23 KiB) Zobrazeno 3465 krát
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Habrový lesík

Příspěvekod Laďas » 20 led 2014, 22:41

Ten lesík je opravdu úžasný :o :shock:
Uživatelský avatar
Laďas
 
Příspěvky: 227
Registrován: 19 lis 2011, 18:09

Re: Habrový lesík

Příspěvekod Bury76 » 21 led 2014, 21:27

Ahoj Václave
Je jako pohádkový super. Zdá se mi že by deska mohla být na levé straně delší klidně prázdná.
Uživatelský avatar
Bury76
 
Příspěvky: 358
Registrován: 01 říj 2009, 19:28
Bydliště: Děčín tel.739468413
člen ČBA: ano

Re: Habrový lesík

Příspěvekod pájaombre » 22 led 2014, 10:18

Musím souhlasit s Burym,na první fotce je opravdu jako pohádkový les.Moc dobrá práce Venco :clap:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Habrový lesík

Příspěvekod Míra Z » 23 led 2014, 01:09

Nádhera :clap:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Habrový lesík

Příspěvekod tomikzlesa » 23 led 2014, 09:50

lesík nádherný, ale mě by se líbila víc celá deska větší :think: takhle tam moc nevynikne okolní prostor :think:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Habrový lesík

Příspěvekod Martin Havránek » 24 led 2014, 17:52

moc hezky :) možna bych tam ještě přidal par mini stromku na kraj z pohledové strany asi tak 1/6 výšky nejvyšího stromku, ale i takhle to stoji za to :)
Martin Havránek
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 zář 2013, 06:09

Re: Habrový lesík

Příspěvekod 001čolek » 25 led 2014, 09:54

Martin Havránek píše:moc hezky :) možna bych tam ještě přidal par mini stromku na kraj z pohledové strany asi tak 1/6 výšky nejvyšího stromku, ale i takhle to stoji za to :)

.....................................................................................................................

Asi by to Martine chtělo nějaký virtuálek ... to aby autor a majitel lesíka věděl,co jsi tím chtěl vlastně říci :think: :think:


Venco,MOC pěkné. Já jsem za variantu nic nepřisazovat :D :lol: :lol: Jinak : fotíš čím dál tím lépe.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Habrový lesík

Příspěvekod Vahada » 25 led 2014, 11:02

Mě se to moc líbí, doopravdy to vypadá dobře, akorát souhlasím s Tomíkem že by si lesík zasluhoval větší misku, trochu mi tam schází volný prostor.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Habrový lesík

Příspěvekod Jiří Svačina » 25 led 2014, 11:12

Než jsem to odeslal ozval se Vahada, zdravím....a tak podobná reakce....Moc pěkný lesík, dobrá práce... :clap: :jedna: a jen komentář /rozhodně ne kritika/ ...a předem se omlouvám... moc dobře vím jaký problém je s velkými :roll: "miskami - deskami" ....ale vidím to podobně jako Tomík... ;) /ta deska je pěkná ! ale krátká... /..... dle prvního obrázku a hlavního stromu má ta kompozice pohyb doprava // ten levý strom je sice nějak "více ohnutý" - hodně odkrytý.... na třetím obrázku mnohem lepší, ale zase se tam ve středu něco kříží...// .... se domnívám že na té pravé straně by to mohlo být delší - být ten přesah nízkého mechu případně s nějakou travičkou ,nizoučký porost kompozice o kus větší - aby ten kus lesa .... k dost silným stromům .... byl ještě věrohodnější... substrátu jak je vidět, je třeba vyšší vrstva , možná bych hledal delší velký ovál / aby se alespoň část té půdy do něj schovala,..... případně desku s prohlubní v té vyšší části /.... a to celé asi doprva se snižující.....


Hezký den
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Další

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků