Můj první habr

Re: Můj první habr

Příspěvekod Míra Z » 25 led 2013, 16:05

Sesadil bych ho hned z jara,jinak ztratiš jednu sezónu. A navíc by ti narašil i na místech které půjdou pryč,tím by zbytečně vynakladal potřebnou energii.
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Můj první habr

Příspěvekod Skipoun » 25 led 2013, 17:08

To je taky fakt.Zkusím to udělat a zkrátit ho.Jirka
Jirka R.
Uživatelský avatar
Skipoun
 
Příspěvky: 44
Registrován: 04 zář 2011, 19:51
Bydliště: Cheb

Re: Můj první habr

Příspěvekod petradelt » 25 led 2013, 20:29

Tento bych bral víceméně jako cvičný materiál a příště by chtělo při hledání jamadory lépe vybírat.
Ušetříš si tím spoustu roků. S touto kládou budeš pracovat hodně let, a výsledek nebude pořád nic moc.
Jak píše Míra, na jaře sesadit a buď a nebo. Pěstovat rovný sloup nemá smysl. ;)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Můj první habr

Příspěvekod Skipoun » 25 led 2013, 22:15

Já to tak i pochopil.Byl to kus živého plotu k vyhození tak jsem to zkusil a chytl se.Jirka
Jirka R.
Uživatelský avatar
Skipoun
 
Příspěvky: 44
Registrován: 04 zář 2011, 19:51
Bydliště: Cheb

Re: Můj první habr

Příspěvekod Compel Lubomír » 25 led 2013, 22:28

Petře, má to smysl. Jako chokkan - přísně vzpřímený. Strom roste vzhůru a nese bohatou a pravidelnou korunu. Nebo taky jako hokidachi - koště. Základen tohoto stylu je rovný nebo mírně šikmý kmen, který se v jednom místě rozvětvuje do koruny. Koruna je pravidelná, nejčastěji kulovitá. V přírodě takto roste většina listnatých stromů.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Můj první habr

Příspěvekod 001čolek » 25 led 2013, 23:40

Re: Míra,Petr , Luboš..... já ho kluci nechtěl nabádat ke zbytečnému zdržování,jen mě tam matou ty popisky manipulací (záhon potom kbelík) a jestli to ten habr absolvoval v lon'ském roce,tak zrovna v kondici nebude...ale jak píše Petr ... je to fakt obyčejný kmen,tak to může být dobrý učební materiál ...tedy pokud další velký zásah (seříznutí) přežije....
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Můj první habr

Příspěvekod Compel Lubomír » 26 led 2013, 00:36

Zdendo, určitě to sesazení a vsazení do kýble mělo proběhnout hned po vykopání.
Skipoun je bonsjistický miminko, tak to udělal tak, jak to udělal.Určitě ale dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Na druhou stranu je to habr a ten jak známo je celkem tolerantní. Každý máme na kontě nějakou mrtvolku.Pokud se nerozjede, tak to obrečí a příště to už určitě Jirka udělá správně.
Pokud se habr probudí, sesazení na špalek, bych se nebál. Bude to určitě vhodnější, než ho nechat jak je.
Škoda že není k dispozici informace v jakém substrátu je. Základ pro dobré ujmutí a zdravý růst, je propustný substrát.
No a tebe Zdendo, určitě nikdo nebude kárat za nevhodné nabádání, každý se snaží přidat něco ze svých zkušeností. Jsme zde proto, abychom si radili, tak si raďme a pomáhejme, jedině tak má toto fórum smysl.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Můj první habr

Příspěvekod Robert Černý » 26 led 2013, 11:01

Lubo :clap: :clap: :jedna:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Můj první habr

Příspěvekod Skipoun » 26 led 2013, 11:37

Já to taky tak beru a hltám každou radu.Na jaře se o něj postarám jak mi radíte a uvidím.Budu informovat i o případném neuspěchu.Snad Další stromky budou už jen ty pro radost.Jinak díky moc za každou informaci od Vás zkušenějších.Jirka
Jirka R.
Uživatelský avatar
Skipoun
 
Příspěvky: 44
Registrován: 04 zář 2011, 19:51
Bydliště: Cheb

Re: Můj první habr

Příspěvekod Míra Z » 27 led 2013, 14:13

Urči si budoucí vyhovujcí výšku stromu a řízni ho o trošku výš.Po druhé budeš řezat na čisto až dle toho jak ti naraší a podle toho kde si zvolíš nový výhon pro terminál.Druhý řez bych dělal asi až příští rok... ;)
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků