Přesazení v létě

Přesazení v létě

Příspěvekod ditula » 22 črc 2013, 22:49

Zdravím a předem se omlouvám za pravděpodobně začátečnickou otázku, ale byla bych moc ráda za radu od zkušenějších :)

Mám na terase malý habr, vyzvednutý na podzim před necelým rokem, ale na jaře jsem to zaspala a nepřesadila, takže je v původním jílovitém balu. Daří se mu jakž takž, listy zelené, žije, ale skoro nic nového od prvních listů nepřirostlo a celkově se mi zdá, že vlastně živoří. Mám u něj strach ze zimy...

Je to ještě takové mimino, tak to žádná katastrofa nebude, pokud nepřežije, našla jsem ho už vykopaného s poměrně velkým balem ležet u cesty, takže jsem ho jen přinesla domů a dala do truhlíku a bylo. Takže pokus-omyl.

Můj dotaz ale je:

Přesadit ještě teď? Případně kdy, hned v červenci, nebo byste čekali např. do září?

Moc děkuji za rady a názory!
Ditula
Uživatelský avatar
ditula
 
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2013, 21:14
Bydliště: Brno

Re: Přesazení v létě

Příspěvekod Martin Cigánik » 23 črc 2013, 13:26

Píšeš, že je na terase. Pere do něj slunko, nebo je zastíněný? To může být problém toho, proč se mu nechce. Je malý, kopaný - má málo síly a pokud na něj pere slunce, tak může být problém. Šup s ním do stínu. Co se týče přesazení - nech to na jaro. Teď nepřesazuj. Byla by to jistá smrt.
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Přesazení v létě

Příspěvekod Martin Kolacia » 23 črc 2013, 14:22

nepřesazovat
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Přesazení v létě

Příspěvekod Jiří Svačina » 23 črc 2013, 15:32

Přesně tak jak píší oba Martinové...v těchto vedrech letos, ... s je lépe si sednout do stínu ... s rostlinami hýbat co nejméně - snad jen mírně přistínit a k tomu pravidelně mírně zalévat ... :jedna:
Hezký den
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Přesazení v létě

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 23 črc 2013, 15:36

Ditulo ten habr jsi nechala v původním balu.Ale dyž jsi ho dávala do truhlíku tak jsi ho něčím obsypala? Myslím mezi stěnu truhlíku a ten bal?
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Přesazení v létě

Příspěvekod ditula » 24 črc 2013, 17:19

Přesně tak, je na terase a pere do něj slunko, přesunu ho tak, aby si užil slunce ráno a přes poledne a večer byl ve stínu.

Obsypala jsem ho hrubším pískem a tak 1cm na spodu květináče jsou kameny jako drenáž. Ale když zalívám, tak voda tak pět minut stojí na povrchu substrátu, než se vůbec vsákne. Tak nevím, jestli nemám alespoň nějak "okopat" ten vrch a nasypat něco propustnějšího tam, kde to jde.

Přesadím tedy až na jaře, pokud přežije. Děkuju všem za rady! :-)
Uživatelský avatar
ditula
 
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2013, 21:14
Bydliště: Brno


Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron