Korejský habr

Re: Korejský habr

Příspěvekod Luděk Urbanič » 07 úno 2014, 13:51

Já bych řekl, že z daného materiálu jsi vytáhl maximum - možná letos nechat růst spodní větve, aby zesílely a nebyly stejně silné jak ty vrchní - teď vypadá trochu jak olše, u které je to typické. Ale to pod lisím stejně není vidět.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Korejský habr

Příspěvekod Josef Vrážel » 07 úno 2014, 22:20

Děkuji za reakce. Je jasné, že na obrostu bude ještě spoustu práce. S nebari jsem to samozřejmě nezabalil, uvidím co dál...
Vrchol je samozřejmě problematická část a není jediná...jen na snímku ty další problémy nejsou tak vidět. Ten stromeček nikdy nebude top, ale jako cvičná rostlina je myslí dobrá....

A teť z jiného soudku....experimentuji trochu s osvětlením. Zajímalo by mne která obrazová presentace je podle Vás lepší ? Ten minulý snímek, nebo dnešní ?
Přílohy
DSC_0081a.jpg
Josef Vrážel
 
Příspěvky: 94
Registrován: 23 říj 2011, 21:04
Bydliště: Karolinka , okr. Vsetín

Re: Korejský habr

Příspěvekod Luděk Urbanič » 08 úno 2014, 22:57

To je těžko říct, která je lepší - každá má svoji "náladu". První je taková teplejší - druhá víc "zimní".
Když to nasvítíš žlutým světlem - půjde to do jara. Možností je mnoho a žádná asi nebude špatná.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Korejský habr

Příspěvekod Jiří Svačina » 09 úno 2014, 11:46

Pěkná rostlina, dobrá práce :jedna: . Pozor na ty dráty přes kmen, snadno se na světlou kůru otisknou... Rostlina je zasázena v ose misky, kmen pohyb lehce doleva, asi bych ji o fous doleva při následujícím přesazování v misce posunul...a volil trošku větší ovál....ale pokud to kořeny dovolí nižší misku...
První snímek si myslím je lepší - jednak osvětlením "věrnější" a také nasnímán bez náklonu fotoaparátu...rostlina stojí rovně.../je to chyba při držení fotoaparátu a já často u svých obrázků opravuji/...k tomu je pro mě na obrázku ponecháno zbytečně moc černé plochy vedle rostliny - to je jen na úpravu snímků na PC ......drobnosti :think: ...
.....jen můj názor ;) , ne kritika.... :D líbí se mi...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Korejský habr

Příspěvekod Josef Vrážel » 09 úno 2014, 20:24

Pane Svačina, děkuji za reakci...
Co se týče drátů přes kmen, myslím není žádný problém. Stéjně tak byly i loni. Ony tam moc dlouho nevydrží...
Co se týče zasazení v misce, viz starší diskuze v tomto vláknu.
Jinak nerozumím příliš termínu "věrnější" osvětlení. Co se týče barevného podání je věrnější právě ten druhý. U prvního jsou použity dvě světla rozdílné barevné teploty a celý snímekm je kaděn do teplejšího podání. U druhého snímku je použito konturovací světlo pro lepší zdůraznění orysů rostliny....
Co se týče náklonu....fotím zásadně ze stativu vyváženého vodní váhou...možný náklon je spíše v podložce pod rostlinou...no a to se dá samozřejmě lehce opravit. Zda je či není hodně či málo "černé" plochy kolem stromu...to je například to co mě zjímá zde od uživatelů. Jen poznamenám, že u mě to není o úpravách v PC, ale v nasvícení....
Josef Vrážel
 
Příspěvky: 94
Registrován: 23 říj 2011, 21:04
Bydliště: Karolinka , okr. Vsetín

Re: Korejský habr

Příspěvekod ruda.p » 09 úno 2014, 21:32

Omlouvám se že do toho zasahuji a upravuji foto
Přílohy
DSC_0021-tile.jpg
DSC_0021-tile.jpg (66.16 KiB) Zobrazeno 1693 krát
Naposledy upravil ruda.p dne 09 úno 2014, 22:06, celkově upraveno 2
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Korejský habr

Příspěvekod Josef Vrážel » 09 úno 2014, 21:54

co tím chtěl básník říci ?
Josef Vrážel
 
Příspěvky: 94
Registrován: 23 říj 2011, 21:04
Bydliště: Karolinka , okr. Vsetín

Re: Korejský habr

Příspěvekod ruda.p » 09 úno 2014, 21:59

básník nechtěl tím říci nic, jen jsem dál pohled na tento strom vedle sebe a odstranil ty černé plochy, aby bylo na to lépe vidět ;)
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Korejský habr

Příspěvekod Josef Vrážel » 09 úno 2014, 22:08

A co jste tedy uviděl ?
Josef Vrážel
 
Příspěvky: 94
Registrován: 23 říj 2011, 21:04
Bydliště: Karolinka , okr. Vsetín

Re: Korejský habr

Příspěvekod ruda.p » 09 úno 2014, 22:17

Myslím si že se zde tyká jsme na stejné lodi ;)
Jinak nejsem fotograf ani amatérský, jen si myslím, že ta první je opravdu líp nasvícená jelikož na druhé se objevují stíny a ruší pohled
a ta černá plocha kolem, tak se dá odstranit oříznutím jelikož ten strom jakoby pohlcuje
to je jen můj amaterský pohled, každý to možná vidí jinak ;)
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků