Dub z okraje lesa

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Compel Lubomír » 15 bře 2013, 22:26

:jedna: :mrgreen:
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod ruda.p » 13 kvě 2013, 10:44

Mám dilema :?: větve jsou za krácené, tak jak jsem měl na předchozím fotu a stále mě tam něco vadí :!:
až jsem začal uvažovat na úplném odstranění větví a založení nových, samozřejmě počkám až pro raší pupen,
tam kde bych ty větve chtěl :?:
otázka docílení silnějších větví na spodku :?:
co vy na to a váš názor?
Moc dík :!:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Dan Pánek » 14 kvě 2013, 07:39

Duby jsou na bonsaje zrovna dost těžké. Jak už tady padlo, na styl ve větru se nehodí, ať už z podstaty své přirozenosti, nebo pro své neuspořádané, hůře se zmenšující listy. Dosáhnout jemného větvení taky asi úplně dobře nepůjde, proto i snaha o naturalistický vzhled - tvarovat podle předchozí fotky - asi nepovede k nejlepšímu výsledku, to by musel být fakt velký strom. Ale třeba má někdo jiné zkušenosti. Asi bych se tady snažil o více abstraktní ztvárnění, zhruba v duchu Tomova nákresu a zatím přitáhl tu slabší levou horní větev k pravé, tu bych později odstranil. Větve které potřebuješ nechat sílit prostě nech růst. Někam na fórum jsem dával kdysi fota dubů z parku od Přelouče, mající široké koruny s více méně vodorovnými větvemi, zatím se mu nedaří najít odkaz.
Naposledy upravil Dan Pánek dne 14 kvě 2013, 07:51, celkově upraveno 1
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Martin Cigánik » 14 kvě 2013, 07:49

Mám takový pocit, že jsi teď chválil překlad mimoxe od WP. Tak když to pročteš, tak si sám odpovíš. Na co ten stromek mastit? Prorašil už? V tuhle dobu by měl mít už listy-takže pokud neraší, tak asi není úplně v pořádku.
Rozhodně bych ponechal větve jak jsou a nechal ho růst a netrápil ho. Buď poroste, nebo neporoste. Zbytek bych řešil po dvou letech bujného růstu!
Martin
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Dan Pánek » 14 kvě 2013, 08:03

Hmm, teď koukám, že byl kopaný letos :-)) Martin má pravdu, ani na něj nesahej a koukat maximálně jednou denně :lol:
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod ruda.p » 14 kvě 2013, 10:13

Martin Cigánik píše:Mám takový pocit, že jsi teď chválil překlad mimoxe od WP. Tak když to pročteš, tak si sám odpovíš. Na co ten stromek mastit? Prorašil už? V tuhle dobu by měl mít už listy-takže pokud neraší, tak asi není úplně v pořádku.
Rozhodně bych ponechal větve jak jsou a nechal ho růst a netrápil ho. Buď poroste, nebo neporoste. Zbytek bych řešil po dvou letech bujného růstu!
Martin


ano Martine prorašil a měl tolik pupenu že jsem některé odstranoval a jistě ho nemíním trápit, spíš se informuji do předu až budou větve vyzrále jakým způsobem pokračovat a dávat tvar větvím :!:

Dan Pánek píše:Hmm, teď koukám, že byl kopaný letos :-)) Martin má pravdu, ani na něj nesahej a koukat maximálně jednou denně :lol:


Dane chodím na něj koukat i víckrát :lol: a slibuji, že budu na něj hodný :lol:
přihodím i foto zatím je narašenej, ale každopádně se chytil a pojede má mou plnou důvěru :lol:
Přílohy
IMG_0710.JPG
IMG_0708.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Martin Cigánik » 14 kvě 2013, 11:18

Rudo a četl sis pořádně ten přeložený článek od WP? Neříkám, že je to ta jediná cesta, ale podstatnou myšlenkou toho článku je-nechat strom bujně a až divoce růst( ve fázi vývoje). Tím docílíš rychlého "uzdravení" stromu a posléze budeš budovat strukturu větví. V tuto chvíli je jen a jen trápení stromu to, že mu uštipuješ pupeny. Strom ztrácí sílu a vitalitu. Prostě ho nech růst. Pořád píšeš, aby s tebou měli všichni trpělivost, že jsi začátečník atd. Je-li to tedy tak, tak v tom případě poslouchej, co ti kdo radí:-)
Měj se.
Martin
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod ruda.p » 14 kvě 2013, 11:23

Martine četl jsem to pořádně neboj to vyštipování platí pouze o těch místech kde nechci větve, jinak větve nechávám napokoji ;)
proto budu dávat fota průběžně, aby bylo vidět že taky naslouchám i druhým ;) a že strom je v pořádku
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod ruda.p » 27 kvě 2013, 17:38

nejsem si jist, ale je možné že mladé listy se mohou spálit postřikem na saví a žraví potvory?
pokud né poradí někdo čím to je jelikož na druhém dubu to není :?:
Přílohy
IMG_0774.JPG
IMG_0778.JPG
IMG_0779.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub z okraje lesa

Příspěvekod Martin Cigánik » 27 kvě 2013, 19:00

Vypadají šlehnuté mrazem.
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

PředchozíDalší

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků