Dub Tomas

Re: Dub Tomas

Příspěvekod ruda.p » 10 bře 2014, 10:06

Jarku chtěl jsem ho víc pročistit a vyzvednout, jen nemá takové náběhy jako ten můj vyšší dub :!:
Je tam spousta slabých kořenů tak ty musí sílit do budoucna snad dá dobré nebari :?:
Moc jsem ho nevyklepával jen za krátil přesahující bal a dal lepší nebo spíš přidal další složku do substrátu a to lehkou pemzu
Je stále ve vývinu jak kořenama tak větvením, tak doufám že na větvích zapracuji správně a kořenům dám gáblík ;)
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub Tomas

Příspěvekod ruda.p » 18 dub 2014, 18:05

Dám sem pohled na pučení na starém dřevě nevím zda je to dobré :!: či se tam neděje nějaká změna :think: že tak obráží na všech místech :?: od nebari až po vrchol
aby to nebyl poslední záchvěv před smrtí :lol: né to si dělám srandu, každopádně budu muset vyškrabovat pupeny skoro všude

dotaz máte to taky tak na svých dubech pokud je pěstujete :?: dík za info ;)
Přílohy
IMG_2003.JPG
IMG_2006.JPG
IMG_2008.JPG
IMG_2007.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub Tomas

Příspěvekod Martin Cigánik » 18 dub 2014, 20:13

Proč bys proboha vyškrabával? Vždyť ten dub má " tři " větve... Jen ho nech, aby pustil nový obrost a z toho vybereš něco se použije dál:-)
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Dub Tomas

Příspěvekod ruda.p » 20 dub 2014, 10:07

Martine ano má 3 hlavní větve které jsou dominantní a nebudu je nahrazovat a doplňovat jinými, jinak další ve vrcholové části jsou i s tahounem 4 :!: řekl bych, že na základní kostru tohoto dubu vyhovující :!: teď už jen rozvětvit ty stávající větve :idea:
náhled mé představy , červená je možnost při snížení kterou nechci zatím dělat je moc brzy uvidím co se naskytne tvořením v horní části
Přílohy
Kopie - IMG_1985.JPG
Kopie (2) - IMG_1985.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub Tomas

Příspěvekod Martin Cigánik » 20 dub 2014, 10:54

Je to tvůj strom:-) Neříkám, že to je špatně, ale vždyť dub je majestátní strom ať je kdekoliv v krajině. Tvůj návrh mi připomíná malou obitou jabloň na kraji cesty... A to si myslím dub nezaslouží. Navíc počítej s velikostí listů.
Měj se.
M
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Dub Tomas

Příspěvekod Compel Lubomír » 21 dub 2014, 20:05

Rudo, Tomáš ti valí jak blázen. Já pořád chodím kolem 3 dubů a nějak si netroufám je kopnout. No nic. K tvýmu Tomášovi. Mě se na něm nelíbí žádná stávající větev, pokud raší jak to předvádí, zbavil bych se všech tří větví a začal s novým obrostem. Větve mi připadají hrozně silný. Z novýho obrostu bych vybral základ a pokračoval na něm. A co ten trojuhelník ? K čemu to slouží? Vypadá to že ho budeš přetvářet na jehličnan. Duby jsou široký, mohutný a to u tvého nevydím. Koruna v trojúhelníku je nějaká divná, mrňavá. I jabloň vypadá v koruně líp. Je mi jasný že mě budeš přesvědčovat o tom že jsi nazačátku a že to doženete. Mě přijde že spíš ztrácíte čas, mohl jsi být s Tomíkem už kousek dál. Jen můj začátečnický názor. Tak zduř a snaž se.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Dub Tomas

Příspěvekod Martin Cigánik » 21 dub 2014, 20:29

Co takhle?
Přílohy
fff.jpg
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Dub Tomas

Příspěvekod Compel Lubomír » 21 dub 2014, 21:39

Pořád tam jsou ty silný větve. Proporcionalita stromu je fuč a nikdy se to nespraví. Větve budou sílit ale kmen v malé míse nikoli.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Dub Tomas

Příspěvekod ruda.p » 21 dub 2014, 22:57

Je špatně nafocen vrchol je delší než na té fotce, řezat se nebude i kdyby z něj melo vyrůst cokoli, budu jen pracovat na rozvětvení a ono se časem ukáže ! Větve jsem odebral u toho druhého tam jsem viděl důvod a taky proporce ! Dejte mi čas a uvidíte !
Luboši nečekej a kopni nic tím neztratis já kopl další dva a puči zatím taky né tolik ale preci !
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub Tomas

Příspěvekod Martin Cigánik » 22 dub 2014, 08:38

Compel Lubomír píše:Pořád tam jsou ty silný větve. Proporcionalita stromu je fuč a nikdy se to nespraví. Větve budou sílit ale kmen v malé míse nikoli.


Tomu nerozumím. Můžeš mi prosím vysvětlit, kde na mém návrhu mizí proporcionalita? Právě naopak, tím, že jsem strom virtuálně vytáhl do výšky, tak silné špalky, které tam jsou teď poslouží krásně jako základy nejnižším větvím- teoreticky nejstarším- tudíž nejsilnějším:-) A ještě jeden šťouravý dotaz - kde jsi přišel k tomu, že větve sílit mohou a kmen ne? Vždyť všechny ty dobroty jedou celým stromem a pokud strom prosperuje, tak sílí. Jen opticky je to viditelnější na větvi než na kmeni:-) Samozřejmě je jasné, že pokud by byl strom ve volné, tak je celý proces výrazně urychlen(resp. vrácen k normálnu) oproti rychlosti růstu v misce, ale sílit bude tak i tak.
M
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

PředchozíDalší

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků