Dub - zákopová lopatka

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 25 čer 2012, 21:24

jo jo dostává stále papat, proto asi tak bují :!: pokud to není z posledních sil :lol:
no právě zjistit co je zbytečné :?: na přenášení někam je dost těžkej ten květináč dopřál jsem mu zatím dostatek prostoru
nechávám ho a občas mu odloupnu nen nějaký zbytečný nový výhon aby to spíš šlo do toho co si myslím že potřebuje sílu


p.s. ten druhý kousek co sem si vyhlídl v lese jsem jen zastříhl a nedávno jsem zjistil že některé větve zaschli
a přitom jsem si ani neodkopl kousek :lol: tak ted vidím že opravdu je vše jen o náhodě, ale zkusím ho na jaře
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 25 črc 2012, 00:26

Compel Lubomír píše:Tak ti Rudo nevím. Maj to sežrat chrousti nebo to ty ostříhat :lol: . Já osobně bych ho už nechal, max. bych se zbavil nepotřebného. Přeci jen je letošní. Udělal už rachoty dost, za to si zaslouží dobré papání.


Luboši , on má toho nepotřebného hafo :!: tak jsem odstranoval dál už se okotil podruhé, tak jsem pro jistotu udělal ještě zvěrstvo a přesadil do lepšího substrátu a přenositelného nádobí
pouze si na něm pochutnávali housenky odnesli to 2 listy a samo že padlí tak dostal opakovaný postřik, jinak se mu daří a nechám ho ted opravdu už v klidu


http://www.youtube.com/watch?v=TgtlxULyWN8
Přílohy
IMG_2254.JPG
Naposledy upravil ruda.p dne 06 srp 2012, 20:12, celkově upraveno 1
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Lada Fabián » 25 črc 2012, 22:18

Rudo ty ten dub asi nechceš! :think:
Na jaře kopnout (březen),Drobet poladit (červen),přesazení do lepšího (červenec). :think: :think: :o Za necelý 1/2 rok docela fofr. :roll:
Docela mi to od tebe překvapuje.Na to,že jsi pěstoval bonsaje už před x lety,mi tvůj postup s dubem přijde jako mladická začátečnická horlivost,kde se nekouká na zdraví a kondici rostliny a hurá mít "pěkný strom v misce"!
Jen přeji stromku,aby se dobře připravil do dalších let. :jedna:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 25 črc 2012, 22:36

Jo máš pravdu že zrovna u tohohle jsem trochu rychlej, ale jak ti to říct prostě citem jsem dospěl, že to ještě udělat musím :!:
a ted má odemne klid
Každej strom k tobě nějak mluví a je to jen na tobě zda na něj zapomeneš a nebo budeš kolem něj kroužit :!:
Pokud to situace vyžaduje jsem pro vše a u tohohle to tak je, nemusíte semnou souhlasit :!: každý má na to jiný názor
hlavně že roste
jo a do misky jistě nepůjde každopádně si bude lebedit v kontajneru-miska až za 2 roky
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 27 črc 2012, 17:01

Rychlobonsaista ??? :blednu:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Compel Lubomír » 27 črc 2012, 19:51

Fabi, ty neznáš Rudu? To je přci ten co jde hlavou proti zdi :lol: :mrgreen: . Nebo jak píše Honzík Zatřep..... Láme staletími zaběhnuté postupy. :jedna: .
Zima napoví ;) .
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 28 črc 2012, 23:06

jo jo zima ukáže všem jak si své miláčky dokáží zazimovat a kde udělají chybu,
někdy se ani zkušeným nedaří vše dělat tak, jak po staletí zaběhnutými postupy to radí :!:
někdo chce bonsai mít co nejdřív proto vybírá vhodné jamadori co nejvhodnější k přiblížení skutečnosti :!:
jiní to pěstují od sazenice a rádi vidí pokrok každým rokem a dělá jim to větší radost než bizardní kusy v kterých oni zas nic nevidí

takže upřesnění - rychlobonsaista je každý kdo vykope jamadori a snaží se předběhnout běh událostí v přírodě :lol:
bez ohledu zda počká nějaký ten čas na vitalitu stromu, strom ukazuje sám co v něm je

neříkám že jsem ten co jde správnou cestou ani ten co jde začátečnickýma chybama, protože ty si udělá každy at se skušenostma či nikoliv
každá rostlina stejně jako člověk má své předurčení zda bude tu a nebo nikoliv to platí ke všemu

přeji každému aby našel to co v téhle zálibě vidí klid na duši bez stresu a pak stromky budou vaší kopii
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Robert Černý » 29 črc 2012, 06:32

Rudo, dovol abych vyslovil nesouhlasný názor :naughty: v několika bodech.
- každý zimuje jak umí (nevěřím, že by to někdo vědomě odfláknul, to by ani nedávalo smysl), každý zimuje podle možností, to jen příroda a počasí dokáže nad námi zvítězit (viz loňská zima ;) )
- podle mě není rychlobobsajista ten, který kope ymadori :!: Pokud budeš pěstovat bonsaje ze sazenice nebo ze semínka, tak mi jí přijď ukázat za deset let :mrgreen: , určitě víš jak taková sazenice rychle roste a sílí v misce. Podle tebe jsme všichni rychlobonsajisté, protože nevěřím, že se zde na fóru pohybuje jediný člověk, který nevykopal stromek nebo jej nekoupil.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Peter Petrik » 29 črc 2012, 10:54

roberte :clap: celkom s tebou súhlasím. Ved predsa každý kto pestuje bonsaje tak ich zazimuje tak aby sa mu na jar prebudili a nie aby ich vyhodil. a co sa týka yamadori, vidieť ako sa strom mení môžeš aj na yamadori a nemusíš sadiť semienka. ako píše robert, zasaď semienko a ukáž ho za 5 - 10 rokov. Ale zase nechcem nikoho odrádzať od semenáčov.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 29 črc 2012, 20:19

Roberte tohle bude jistě diskuse na dlouhá léta a proto bych to ukončil a nechal to na ten dub to vlákno :!:
-jinak máš v tom pravdu napsal jsem to dvou sečně to zazimování je spousta okolností a taky míst kde kdo zazimuje a jaký má možnosti, i přesto se najde chyba v pěstiteli i když to neudělá úmyslně :!:
-rychlobonsaisté jsme všici to nepopírám ani já :!: snažíme se zkrátit čas ve své zálibě
je to dobou a tu nezměníme to nám dokazují samotní ti odkud bonsae pochází

Dub brzy předvedu osobně na nějakém sezení kolem Prahy možná i umě, aby jste sami posoudili :!: popřípadě rád usliším nějakou připomínku jak dál postupovat krom toho že už mu mám dát pokoj :lol:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron