Dub - zákopová lopatka

Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 19 bře 2012, 01:44

Tak pánové po přečtení fora o dubech jsem zjistil že je tu spousta habrů :lol:
Nedalo mi a konečně jsem mohl svůj úlovek dát na zahradu, takže mé první venkovní jamadori 70cm kmen, s větví 80cm a na nebari 4,4cm
Pořídil jsem si místo rýče, který tedy mám taky, ale tahat se sním nemíním a tak jsem zavítal do army a pořídil poctivou zákopovou lopatku. Zavzpomínal na vojnu, i když já ji nepoužíval :lol: a šel s přítelkyní a psema na procházku do lesa.
Po krátké době našel, je nechal na pospas a zakleknul a hrábnul drn, zem sypká suchá a tak to šlo lehce, po zjištění hlavního kořene jsem pod dvěma patry bočních kořenů pomocí nůžek přerušil hlavní kořen, pár zvědavců šlo kolem a štěkot psů a řev motorové pily doladily atmosféru :lol:
dal do tašky a vydal se hledat tuláky, při té zpětné cestě přítelkyně došla že Gija - čivava vzala draka za smečkou kolem jdoucích a není v dosahu, tak dvě kolečka po lese a nic, uřvanej myslím hlasivkama :lol: dorazil dom že vemu telefon a vrátím se, dub do vody a sliším knučení a Gija u sousedů za plotem tak se vrátila sama, dobře to dopadlo a ted k dubu :lol:
našel starej květináč, upravil kořeny a šup do něj. Nedělal jsem obštrukce zem písek štěrk prostě namíchal jen tak a prolil ono se stejně uvidí časem zda to přežije a nebo né, podle toho co jsem tu četl má šanci 50 : 50 , ale štěstí, co je to štěstí :?: muška jenom zlatá :lol: a ted nějaké to foto s tím, že budu na to koukat :lol: přihnojím to a ten postřik mám udělat ted a nebo až budou listy?
Přílohy
IMG_1095_PP.jpg
IMG_1096_PP.jpg
IMG_1099_PP.jpg
IMG_1105_PP.jpg
IMG_1103_PP.jpg
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 06 kvě 2012, 23:25

tak jsem dávám video na posouzení
http://www.youtube.com/watch?v=RlYS8tnXZiY
jinak se chci zeptat čím postřikujete duby proti škůdcům na listech
Přílohy
dub.jpeg
dub1.jpeg
dub2.jpeg
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Míra Z » 07 kvě 2012, 08:59

Talstar a zas něco proti houbám,Dithane...
Jako vše ostatní.Jen Dub o trošku víc,trpí na padlí.
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Compel Lubomír » 07 kvě 2012, 10:52

Rudo, to jako nám tady ukazuješ dub kopaný na Josefa? Mám vyhlídnutých několik dubů, na nebary tak cca 15cm, a pořád se nemůžu dokopat abych je vykopal. přečetl jsem několik příspěvků a tam se píše, nejlepší doba pro kopání, když už je strom rozjetej, v listu. Ty to tady zase popíráš. Já ty duby snad nikdy nekopnu.
Nechce mi někdo poradit? Případně pomoci s kopáním?
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Jarek Servus » 07 kvě 2012, 15:41

Těžko někdy určit. Přesazoval jsem letos dva duby, oba na konci března a jedou, kopal jsem další duby na konci března a tři roky jely, pak při dalším přesazení najednou odešly. S listy jsem je zatím nekopal.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 07 kvě 2012, 20:47

určit asi těžko :!: musíš to mit prostě v mérku a mít chut to kopmout a hlavně se nebát já udělal přepadovku a rychlí řez nic víc nic mín a ještě to přesadil do toho co bylo po ruce snažil jsem se aby to mělo nějakou propustnost nic víc a pak se jen těšil, že se chytne no a ted to budem stříkat, aby to ta mrcha nějaká nesežrala :lol: a přihnojovat :!:

mám taky vyhlídlej ještě jeden silnější a myslím že to nechám na podzim :!: to je totiž u těchto dřevin ideální přesadit a nechat ho odpočinout aby se na jaře líp rozjel toť rada z jizerských kopců a bývalejch lesáků
jelikož ted hodně odpařují přes list a zbytečně by se vysilovali
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Vahada » 08 kvě 2012, 10:29

Škůdci na dubu mě nikdy nedělaly problémy, horší je samozřejmě padlí. Na něj se mi zatím nejlépe osvědčily sirné přípravky, já používám Sulikol. ale nevím jestli je ještě v prodeji. V současnosti ho nahražuje asi Kumulus. Duby ho snášejí celkem bez problémů, ale nemělo by se stříkat při teplotách příliš přes 20 st. Pozor - některé rostliny jsou na sirné přípravky citlivé, to ostatně platí i o Kuprikolu a vlastně o všech přípravcích na bázi síry nebo mědi.
Pár dubů jsem zkoušel kopat v různých obdobích od jara až do poloviny léta. Prakticky všechny se rozjely, ale problémy jsem měl v následujících létech. Několik dubů mi odešlo bez ohledu na to kdy jsem je kopal ve druhém roce, ale i později bez zjevné příčiny. Podle mé zkušenosti jsou duby nevyzpytatelné potvory.
Přes všechny problémy jsou ale duby krásné stromy a stále se o ně pokouším.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 19 čer 2012, 23:22

Tak jsem dávám posun dubu z jara vykopaného, sice se tu říká nechat ho rok dva v klidu, ale já sem ho stále ladil protože mi ukazoval že to chce, každopádně bude zima rozhodující, zatím nádherně obráží!
ještě se rozhodji o zakrácení kmene ta o 5cm , ale to se vidí
Přílohy
IMG_1815_PP.jpg
fotka.php.jpeg
Naposledy upravil ruda.p dne 25 čer 2012, 20:14, celkově upraveno 1
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod ruda.p » 25 čer 2012, 20:13

poprosil bych radu, zatím jen probírám výrůstky které jsou zdvojené a nebo slabé :!:
spíš se jedná o původní větvení, zda zakrátit a nebo to nechat vysloveně až na další rok :?:
Přílohy
IMG_1902.JPG
IMG_1903.JPG
IMG_1900.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub - zákopová lopatka

Příspěvekod Compel Lubomír » 25 čer 2012, 21:14

Tak ti Rudo nevím. Maj to sežrat chrousti nebo to ty ostříhat :lol: . Já osobně bych ho už nechal, max. bych se zbavil nepotřebného. Přeci jen je letošní. Udělal už rachoty dost, za to si zaslouží dobré papání.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Další

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník