Habr vykopávka

Re: Habr vykopávka

Příspěvekod reggo » 14 lis 2010, 23:36

No moc ne no :? :mrgreen:
reggo
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 lis 2010, 15:06

Re: Habr vykopávka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 14 lis 2010, 23:54

Honzo, strom, aby měl "logiku", tak by měl splňovat určitá pravidla. V tomto případě je jasné, že všechny kmeny-větve by měly jít v jednom směru, jako kdyby sis představil silný vítr, který púsobí na strom v jednom směru. Ten hlavní kmen jasně vybočuje proti směru.Rovněž délka by měla jít od nejvyššího k nejnižšímu, tak aby výsledný obrys koruny tvořil nerovnoramenný trojůhelník. Proto jsem napsal, že bych to ostříhal na špalíky a obrost, jemný obrost s hlavními kosterními větvemi bych dopěstoval znovu, což u habru, pokud bude zakořeněný a dobře hnojený je otázka dvou-tří let. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Habr vykopávka

Příspěvekod Martin Iša » 15 lis 2010, 09:59

Tady bude právě problém rozpohybovat ten rovný kmen. :think:
Přílohy
c8b25872a1.p.jpg
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Habr vykopávka

Příspěvekod kuncarladislav » 15 lis 2010, 19:30

Osobně bych byl též pro radikálni řez.Budeš kytku nakej ten rok pěstovat a nakonec zjistíš,že kmen je rovnej bez pohybu atd..Ztratíš 3 roky ,budeš sesazovat a budeš opět na začátku.Je mi jasný že se ti do toho asi moc nechce,taky jsem stál před takovým rozodnutím a teď jsem rád že jsem do toho šel.Takže za mě sesadit,nahnojit ,šoupnout po zimě na plný slunce a uvidíš jak pojede.Jo a nevím přesně v čem to máš zasazený,ale zdá se mi to jako hlína.Jestli jo,tak to proper hadicí a šoupni to do něčeho propustýho. :jedna:
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků