Habr-plazivý

Habr-plazivý

Příspěvekod Vašek » 06 bře 2009, 20:23

Chystám se trochu prořezat tento habr.Je kopaný na podzim a konečně roztál sníh ,tak bych se chtěl do něho pustit.Chtěl bych znát váš názor.Budu rád za jakekoliv připomínky.
Kopie - A.JPG
Kopie - B.JPG
Kopie - C.JPG
Kopie - D.JPG
Vašek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2009, 20:22

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 bře 2009, 20:38

Vašku, jestli je kopaný na podzim,začistil bych všechny řezy,ošetřil pastou a minimálně na rok bych zapomněl,že mám habr.Podle mého jakékoli zbrklé zásahy ho zavraždí,a ten strom si to nezaslouží :? :!: Jednou,když poslechneš, bude moc pěkný, jestli neposlechneš, budeš si moci opéct uzeniny :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Vašek » 06 bře 2009, 20:53

Jak říkáš,já ho chci pouze zkrátit,ošetřit a nechat v klidu obrustat. Mě spíš zajímalo jak,byste ho zkratili vy.
Vašek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2009, 20:22

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 bře 2009, 21:02

Vašku, skutečně moc pěkný materiál habru. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 bře 2009, 21:13

Mě to bylo divný, takový pěkný strom,že bys ho chtěl zabít :oops: . Můj názor: odstranit všechny větve na levé straně,zůstane vrchol-jedna koruna,směřovaná doprava,a spodní dlouhá pravá větev,nad ní druhá menší korunka,rovněž protáhlá doprava,jedna vetev ve střední části směřující dozadu vpravo,s jemným obrostem. Neumím to bohužel namalovat,jsem počítačový analfabet :oops: :oops: . Všechno obr.č.1
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Vašek » 07 bře 2009, 00:44

Jestli jsem to dobre pochopil,tak to máme podobnou vizi.Něco ala takovéhoto.
A la.jpg
Vašek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2009, 20:22

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Ladislav Kotál » 07 bře 2009, 08:50

Vašku,to je přesně ono. :P :P :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Jiří Svačina » 07 bře 2009, 10:43

Každým řezem hýbete znovu i s kořeny ... :roll: Nedělejte s ni teď nic :!: :!: :!: Vize je to pěkná, ale na rostlinu bych přesto letos vůbec nemakal - snad ji jen ještě lépe ukotvil, ošetřil stávající řezy a chodil kolem ní jen opatrně...modlil se aby se chytla a rostla.... to je teď to nejdůležitější :!: :!: :!: Na všechny úpravy bude dost času později, proboha nespěchejte.....ať není na spálení.....
Je to krásný - skvělý materiál, jestli se zadaří, bude to moc hezká rostlina ...jen smutně koukám, takovou jsem tu kolem ještě nepotkal...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Jarda Marek » 07 bře 2009, 18:45

Vašku je to záviděníhodný kousek a byla by škoda opravdu o něj přijít. Je to super materiál, kterých je málo a držím ti palce ať ho tady vidíme co nejvíc v jeho vývoji a v tvé tvorbě. ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Vašek » 07 bře 2009, 20:36

Díky moc za rady.Habr měl fakt krásný kořen,rostl v kamenne suti,kde nemohl vytvořit kůlový kořen.Takže měl hodně jemných kořínků v blízkosti kmene.Z dané lokality mám ještě dva a měli horší kořeny a rostou v pohodě.Takže doufám,že to bude v klidu,ještě jednou díky ;)
Vašek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2009, 20:22

Další

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron