Habr-plazivý

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Jan Kalivoda » 15 bře 2009, 22:38

Něco mě teď právě napadlo jak jsem včera psal
"Doporučuji ho zalit tekutým neředěným stimulátorem pro podporu efektivnějšího růstu kořenů".
Doufám, že je to jasné, zalít koupeným stimulátorem ze zahrádkářských potřeb je ve velikosti asi 3 dcl., je barvy růžové a je slaboučký roztok, né profesionálním tekuťákem např: kyselina ředěná v acetonu. Toto by byl problém.
Zdraví Jan k.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Vašek » 16 bře 2009, 17:43

Zdravím Honzo,díky za typ,slyšel jsem o tom,ale ještě jsem to nezkoušel.Proto mohl by jsi uvést konkrétní název výrobku,abych tam nedal co nemám.Díky moc.
Vašek
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2009, 20:22

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Josef Soukal » 17 bře 2009, 16:13

Tohle téma mi nějak uteklo a málem jsem o hodně přišel - je to určitě jedna z nejzajímavějších rostlin jamadori habru, které jsem u nás viděl. :shock:
Z navržených variant bych byl pro tu poslední - zachovat všechny kmeny a vrchol směřovat doprava za nejsilnější větví.
Jen bych vynechal ty jiny. Co se týká seříznutí, asi bych zkrátil hlavní kmen, nic víc.

K použití stimulátoru - kdysi jsem slyšel, že stimulátor sice podporuje růst nových kořenů - řekněme v místě rány, ale naopak brzdí růst stávajících vlasových kořenů. Nevím, co je na tom pravdy. Pokud to má p. Kalivoda vyzkoušené, proč ne.
Josef Soukal
 
Příspěvky: 100
Registrován: 04 úno 2009, 15:40

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Dan Pánek » 17 bře 2009, 16:20

Vyšší koncentrace auxinů skutečně může být na škodu, ale pokud nepředávkuješ Pepo, tak není problém. Tím roztokem, co píše Honza rostlině rozhodně neublížíš.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Jan Kalivoda » 17 bře 2009, 20:00

Zdravím vespolek,
trvalo to Vašku, ale nemohl jsem si vzpomenout jak se ten stimulátor jmenuje, všech 10 co jsem měl jsem použil a obaly zlikvidoval, tak že musím v noelu koupit nové.
Je to stimulax II. Ten se dá použít neředěný, nejsou s ním další potíže jako s pálením kořenů atd. Jak jsem psal výše, kyselina Alfa naftiloctová neno betaidolilmáselná a další ředěné například v acetonu po namočení v tomto rostoku postupuje směrem nahoru po rostliném pletivu a část ho spálí tam kde sa zastaví tvoří se kálus a nové kořeny.
Další varianta je práškový AS I, je to kyselinaa nosičem je pudr myslím mastek nebo něco podobného. Dnes je na trhu spousta novinek, ale nemám je vyzkoušené používám míchanou klasiku. I když habry dobře koření mimo korejců.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Jaro MAŇÁK » 17 bře 2009, 21:28

Ahojte
pridávam Vám jeden odkaz http://www.uniag.sk/SKOLA/rvv/doc/ddiz/ ... cudova.pdf
je to dizertačná práca vhodnosti použitia jednotlivých stimulátorov na granátovníku.
Ešte sa chcem opýtať či je možné použiť tento stimulátor aj na izbové bonsaje po presadení so súčasným zakratením koreňov?
S pozdravom Jaro Maňák
Jaro MAŇÁK
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2009, 14:59
Bydliště: Zvolen
člen ČBA: nie

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Jan Kalivoda » 18 bře 2009, 21:52

Na doplnění pro Jaro MAŇÁKA, není žádný problém. Dá se použít i na pojojovky- izbové bonsaje po přesazení po zakracením kořenů. Podobný postup jsem popsal u napadeného pepřovníku v oddílu škudci, je jedno jestli použiješ tekutý Stimulax II., nebo práškovytý AS I., a zapudruješ kompletní ošetřené kořeny.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod maros » 26 kvě 2009, 21:01

Ahoj Vašku,
ten tvoj hrab je perfektny. Ako zaciatocnik sice nemam ani potuchy ako by mohol vo finale vyzerat, ale bude z toho bonsai ako hrom. :jedna:
BTW a ta bednicka v ktorej to mas je precizne pozbijana, mne sa taku peknu nepodarilo vyrobit ani raz. ;)
Daj potom foto ako narasil.
M.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod Míra Z » 04 črc 2009, 00:49

Vašku prosím zkus poslat foto jak ted vypadá díky
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Habr-plazivý

Příspěvekod petradelt » 04 črc 2009, 14:58

Také jsem zvědavý na současný stav. Něco takového bohužel v přírodě nenajdu. Asi bych si před ním sednul na pr..l.
U nás v Křivoklátských lesech jsou převážně jehličnany, občas nějaký ten buk.
Šup sem foto
Petr z NeW Bubu
Už ani nemám odvahu psát, že by se mi nějaký vlastní Habřík taky moc líbil :oops:
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron