Doubek skalník

Doubek skalník

Příspěvekod Lojza Sedlák » 19 črc 2010, 20:01

Na úpatí toho skalního města jsem našel tento doubek.Červeně označené větve jsou suché.Zeleně živé,ta označena ještě žlutou je asi metr dlouhá a propletana do smrčku.Myslíte si prosím ,že by stálo za to ho kopnout a nebo raději nechat být.
Děkuji !
Přílohy
DSCF0910.jpg
DSCF0910.jpg (114 KiB) Zobrazeno 1980 krát
DSCF0911.jpg
DSCF0911.jpg (142.3 KiB) Zobrazeno 1980 krát
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Doubek skalník

Příspěvekod Martin Iša » 19 črc 2010, 20:43

Podle mne to nemá cenu.Není dub jako dub, a tyto vysoukané špatně zpětně obráží.Vlastní zkušenost.Hledej zavětvené, z hustým obrostem. :jedna: A příště si lehni a vyfoť to pořádně, ne z hora. :) ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Doubek skalník

Příspěvekod Jarek Servus » 20 črc 2010, 09:25

Taky bych ho asi nechal; bude mít propletené kořeny se smrkem, větve sice mohou časem (třeba i za 5 let) prorašit blíž ke kmeni, ale jinak podle fotky za moc nestojí.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Doubek skalník

Příspěvekod Lojza Sedlák » 20 črc 2010, 10:18

Panenko marja podsrpenská no vidíšto tak vono nestačí klečet,ještě lehnout.Kam ten svět spěje? :naughty:

jinak díky,beru na vědomí.byl to jen takový nápad,protože mě přišel,že by mohl být zajímavý pokud by se ta dlouhá větev uřízla a obrazila blíž ke kmeni a potom odstranila i ta menší a ty suché.Co se týká propletených kořenů,to asi budou,ale to bych je vzal oba.Ten smrček je také mrzáček,takže žádná škoda.Dám ale na vaší radu a nechám ho být.
Na jiném mistě mám již od dřv vyhlídnutý a "připravený" jiný dub.Bohužel jsem si ho nevyfotil.Má kmen asi 5cm a dole nad zemí je takový zasukovaný a zde je tlouštka možná i 8cm.Jinak byl vysoký možná metr a teprve měl rozvětvení,ale jen ze dvou větví.Protože tomu stále zatím moc nerozumím,tak jsem ho uříznul na výšku asi 30 cm,kde je taková maličká větvička.(jen dva lístky)Před týdnem jsem se na něj byl podívat a on má na tom kmínku dalších 5 pupenů.Tak bych ho chtěl na podzim vykopat.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Doubek skalník

Příspěvekod Vahada » 20 črc 2010, 11:43

Počkal bych s tím kopáním do jara, jak sáhneš do kořenů dubu na podzim tak ti většinou zimu nepřežije. Kopal bych buď březen, duben a nebo pak v létě, je tady o tom dost informací. Já v létě kopal jen slabší kousky, tak do průměru 2-3 cm a ty přežívaly bez problémů. S většími mám zkušenosti jen na jaře.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Doubek skalník

Příspěvekod Lojza Sedlák » 20 črc 2010, 12:50

Vašku děkuji,počkám na jaro,zde to není problém.Já o tom tady čtu,ale stále mám v sobě nějak zafixováno,že nejlepší je podzim a zalévat až do zámrazu.V roce 1982 jsem zakládal půl hektarový sad a to na mě ti staří stále tlačili podzim.Bohužel potom sad musel ustoupit zástavbě RD.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Doubek skalník

Příspěvekod Peter Petrik » 20 črc 2010, 14:54

no ja sa pridavam k Jarkovi a Martinovi, tiez by som ho nechal tak, urcite je vela inych a zaujimavejsich stromcekov.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Doubek skalník

Příspěvekod Lojza Sedlák » 20 črc 2010, 20:50

Přátelé omlouvám se,vážně jsem vás chtěl poslechnout,ale okolnosti mě tak nějak přinutily s ním udělat pouze pokus,když ho teď vykopu zda zakoření.Víc jsem o tom napsal v Yamadori dub 2010.
Na ten drůhý na kterém mě záleží půjdu podle vaších rad až na jaře.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Doubek skalník

Příspěvekod Lojza Sedlák » 08 říj 2010, 20:34

Došlo na vaše slova a dnes jsem doubek vyhodil.Na té dlouhé větvičce obrazil na konci a docela pěkně začal růst,potom začal obrážet na stejné větvičce 10cm od kmene,udělal pupen,který ale více nerostl.najednou začal ten mladý letorost vadnout až uschl.Dnes jsem pomalu začal zastřihávat větve a všechny byly suché.Takže šel.Myslím si,že neuschl,ale uhnil díky tomu mokrému počasí.Za nic nestál tak je jedno na co zahynul.Jen jsem si chtěl zkusit kopání v létě.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov


Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků