Doubek

Re: Doubek

Příspěvekod petra » 13 srp 2010, 13:23

Zaujala ma informácia pri dubíku, že nerosiť. Vôbec? :shock: Platí to aj pre niektoré iné druhy?
Peťa
Uživatelský avatar
petra
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 črc 2010, 13:27

Re: Doubek

Příspěvekod Pavel Š. » 13 srp 2010, 14:08

Padlí se vyskytuje na spoustě zemědělsky významných rostlin, ale z bonsajistického hlediska je asi nejčastější jak píše Martin
Martin Iša píše:... U nás v kraji Jihočeských rybníků to je velký problém, a nejen u dubů, i u javorů...
Tyto dva druhy jsou obzvlášť náchylné na padlí, což je houbová choroba. A houby jak známo mají rády vlhkost a pokud ji nemají (tj. nerosíme! :naughty: ), tak se výrazně snižuje riziko výskytu choroby.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Doubek

Příspěvekod tomikzlesa » 13 srp 2010, 17:44

petra píše:Zaujala ma informácia pri dubíku, že nerosiť. Vôbec? :shock: Platí to aj pre niektoré iné druhy?



Péto, padlí na dubech, aspon u mě, vzniká právě v těhle dnech kdy je horko ale je vysoká vlhkost, proto právě dub nerosit a víceméně se snažit mít ho na slunku, kromě ovocných stromů (ty ale nepestuju) se mi padlí jinde neudělalo a asi ani nedělá.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Doubek

Příspěvekod petra » 13 srp 2010, 18:59

Pavle, Tome (i Martine), díky, myslela som, že rosíme všetky stromčeky. Veľa som toho ešte nenapestovala, ale už mi múčnatka (padlí) postihla semenáčik duba no a u javorka som tipovala skôr, že sú to roztočce (svilušky), lebo opadli listy, ktoré vyzerali choro, ale nič živé sa mi na nich nezdalo... skôr ako povlak, takže možno to bolo tiež padlí. Lebo som rosilaaaaaa, že len aby im dobre bolo... (Nejhorší je aktivní blbec...) Zhodil listy ale po troške pučí, ale myslím, že je dosť oslabený- vykopaný bol na jar.
Peťa
Uživatelský avatar
petra
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 črc 2010, 13:27

Re: Doubek

Příspěvekod Jarek Servus » 13 srp 2010, 20:31

Duby nerosím ani v horku, proti padlí stříkám co týden až 14 dní a stejně se někdy zcela neubráním, potom při ojedinělém výskytu odstraňuju napadené listy.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků