HabrSon tuleň

Re: HabrSon tuleň

Příspěvekod Robert Černý » 19 zář 2012, 11:19

No vidíš a mě přežily všechny a nestěžujou si ;)
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: HabrSon tuleň

Příspěvekod Martin Drábek » 19 zář 2012, 19:28

Roberte, jde hlavně o to, jestli se ten strom někdy dostane do stádia, kdy docílíš opravdu nějaké +- finální podoby, jemného větvení atd. Tedy otázka minimálně 10 a více let a žádný takový habr jsem u nás ještě neviděl, nebo si teď zrovna nevybavuji. U Lukáše je pár zapěstovanějších kousků a doufám, že se budou držet. Pak jde i o kvalitu stromu a pokud už se jedná o strom vysoké hodnoty (nejen finanční), chce mít člověk "jistotu" a ne doufat, že přežije.

Habr bude patřit k těm druhům, které potřebují ideálně chráněné zimoviště, tak jako další listnáče - hloh, dříny atd., těm se letos taky moc nechtělo. Největším problémem jsou samozřejmě obrovské teplotní rozdíly na přelomu zima/jaro, kdy jsou velké holomrazy a za pár dní naopak třeba +20, tak jako letos.

Sám teď dost přemýšlím jak na zimování některých listnáčů tuto zimu. Je pár kousků, u kterých bych nechtěl riskovat a rád bych, aby zůstaly součástí sbírky.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: HabrSon tuleň

Příspěvekod Martin Cigánik » 19 zář 2012, 21:05

Nedá se nic dělat Marťas. Budem muset postavit skleníky...jinak to nevidím:-)
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: HabrSon tuleň

Příspěvekod Robert Černý » 19 zář 2012, 21:40

Martine, já to myslel tak, že jsem měl letos neskutečný štěstí, když mi vše přežilo (když jsem letos slyšel kolik lidí přišlo o kolik stromů) a dobře prosperuje.
Jinak je pravda, že mám relativně slušný místo na zimování - cedodenně stín a relativně dobře schováno před větrem.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků