Hrab - nová sezóna

Re: Hrab - nová sezóna

Příspěvekod Martin Cigánik » 07 úno 2015, 10:58

Myslím, že máš na mysli toto. V podstatě na konci článku se věnuje úpravě kořenů. http://ofbonsai.org/techniques/styles-a ... -technique
M
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Hrab - nová sezóna

Příspěvekod rasto » 08 úno 2015, 11:25

Ahoj Martin, presne, našiel si to :)
rasto
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17 dub 2009, 09:18

Re: Hrab - nová sezóna

Příspěvekod Chumo » 09 úno 2015, 08:34

Este teraz by to bolo otestovat... Mne sa to nejak extra nepaci... Podla mna to nebude vyzerat naturalne ani po rokoch...

Vy co na to? Kde v prirode by sa to mohlo vyliecit do takychto "hviezdicovych" jaziev...
chumac@atlas.sk
Peter Kováč
Chumo
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 kvě 2014, 18:43
Bydliště: Lučenec

Re: Hrab - nová sezóna

Příspěvekod maros » 09 úno 2015, 14:49

Rasto, vdaka za navrh. Pozeral som ten clanok od Hansa a pamatam si ho, cital som to. Zaujal ma uz vtedy. Ale ako je z clanku zrejme ide o test a nema tam vysledok. Nevieme ako to dopadlo. Osobne tomu moc neverim, ze to bude fungovat a som presvedceny, ze su tam rizika, koren moze odumriet, bude to vyzerat zle a podobne.
On to robi na strome na ktorom si moze dovolit taketo experimenty. Tiez experimentujem na stromoch s technikami, ale nie na tomto. Ak by ten koren po drastickom zasahu zahynul tak tam mam skaredu dutinu a co potom? Uz sa mi to na cennom hrabe stalo. Ver mi, nestoji to za to riziko. Tvoj koren je tiez na malom strome, to je ina vec, ale tiez ma ta estetika nepresvedcila, neviem ci to bude vyzerat dobre.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Hrab - nová sezóna

Příspěvekod rasto » 10 úno 2015, 09:26

Ahojte,
jasne, nedaval som sem moj koren ako prototyp estetickeho idealu :) Ani som nic nefrezoval ako van Meer. Chcem len poukazat na to, ze ak mi vadil hrb co vycnieval z obrysu stromu/ resp. korenovych nabehov, odrezal som to a rana sa pekne zavaluje kalusom. Je to ako standardne zacelovanie ran - prehlbenie rany a zavalenie kalusom. Myslim ze ak by si ufikol ten vycnievajuci koren, celkom rychlo by sa zavalil, pretoze to bude tahat velka masa zelenej hmoty. Dutinu by som tam nerobil. Moj osobny nazor do diskusie.... Kazdopadne, tesim sa na dalsi vyvoj stromu, ci to uz ponechas, ufiknes, alebo zmenis naklon pri presadzani ;)
rasto
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17 dub 2009, 09:18

Re: Hrab - nová sezóna

Příspěvekod rasto » 11 úno 2015, 13:00

Ešte mi nedá neposlať tento link...zaujímavý výsledok práce s takýmito koreňmi:
http://evoluzionebonsai.blogspot.it/201 ... no_48.html
rasto
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17 dub 2009, 09:18

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník