Dub Tomas

Re: Dub Tomas

Příspěvekod Petr C » 11 bře 2019, 16:25

Díky Vladimíre za reakci,
ale přesně takové reakce k ničemu nevedou, nic nepřinesou a nezabrání ztrátám stromků.
Třeba nadhodit, jestli vím co je to láva nebo pemza, to mi opravdu naprosto nijak nepomůže a nezbyde mi (pokud neseženu lepší informace) než jen ta metoda pokus omyl.
V jednom příspěvku tvrdíš, že můj jilm nejspíš trpí suchem, když vyjádřím souhlas a nadhodím řešení přidáním jemnějších frakcí do substrátu a organiky ve formě borové kůry,
tak tvrdíš, že je to spolehlivý recept na utopení stromku. Co si z tvých poznámek mám vybrat? Já nevím!
Mimochodem, frakce substrátů od jednoho milimetru se běžně doporučují třeba pro šohiny a není strach z jejich utopení.
Nevím co si pod tvým návrhem, o věcech více přemýšlet, už mám představit. Studuji články na netu, procházím literaturu,
poptávám se po kolezích z bonsai klubu, sleduji reakce mých stromků. Když něco nevychází, měním podmínky.
Nevím, co ještě víc bych měl dělat.
Ten tip na piniovou kůru je dobrý, tu jsem na trhu přehlédl.
Taky mi přijde, že máš úplně jiný pojem o termínu "pokus/omyl" než já. Snad je z mých příspěvků jasné, že stromkům nemíchám nějaké nesmysly nebo dokonce jedy
nebo s radostí netrápím stromky.
Já tuto metodu vidím v hranicích, že něco je pro stromek lepší a daří se mu výborně a něco je pro stromek méně dobré a daří se mu méně dobře a pak je třeba změna.
Ano, s tím hořčíkem jsem šlápl do..... a stromek za to zaplatil životem. Ale netvrď mi, že když jsi měl nějakého svého víceletého známého za autoritu a ten ti něco tvrdil, že jsi mu nedůvěřoval
a že jsi jeho metodu nevyzkoušel přímo na nějakém svém stromku. Vem si třeba kluky z Bonsai KAI, ti se mohli pochlubit už jinou třídou znalostí, než mám asi já,
stejně tak styky s autoritami v oboru a přesto celá skupina doplatila na hokus pokus s mykorhizou. Co mám informace, tak celkově za to zaplatilo
životem několik desítek kusů už velmi slušných, snad by se dalo říct i sbírkových bonsají.
Já to shrnu jednoduše - vidím to tak, že se to prostě někdy stává, že i mistr tesař se utne. To samozřejmě není žádná omluva, je to ale realita.
A taky jsem se už několikrát osobně přesvědčil, že něco jiného se tvrdí lidem třeba na bonsajovém fóru a něco jiného je realita.
Tak i takhle se dá přijít ke špatným informacím.
Ale mám malé stromky rád a tak budu bojovat dál, abych jim vytvořil co nejlepší podmínky a radostně si lebedily ….. :)
Petr C
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: Dub Tomas

Příspěvekod Roman Hlavinka » 11 bře 2019, 19:13

Petře,nejsem sice žádná bonsai autorita,ale cca za 14 dnů začnu přesazovat,Z Brna to máš cca 60km,tak Tě zvu.Pokecáme,přesadíme.Máš-li zájem napiš na meil Roman.Hlavinka@seznam.cz nebo na facebuk na mesenger.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Dub Tomas

Příspěvekod Petr C » 12 bře 2019, 10:20

Ahoj Romane,
díky za nabídku, rád přijedu. Ozvu se ti na tvůj mail.
S pozdravem Petr C
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Předchozí

Zpět na Dub, Habr (Quercus, Carpinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků