Šestikmen na konzultaci

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod Jarek Servus » 01 pro 2009, 13:56

Mildaprichy píše:Nedá mi to, ale já bych z nouze udělal ctnost. Využil bych ty rany a mrtvý dřevo a udělal bych něco takovýho. Tu druhou větev zleva bych pootočením pohledovky dal trochu doprava. Vím, že je to divočina, tak do mě. :blednu:
pokus.JPG

Mildo není to špatné, ale podle mě je tam chyba, že kmeny jdou do U dva doleva, jeden doprava. Proto jsem navrhl odstranění krajního pravého. Zahřížení jako vor by tuhle vadu odstranilo skoro celou.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod Miloš » 01 pro 2009, 22:24

Je to fakt "hustý materiál" , ale ak zoberieš viac ako jeden kmeň, stratí to trojrozmernosť. Asi by som jeden kmeň vzal a jeden premenil na mŕtve drevo.
U mňa by z toho v lete isto vznikol zelený búrkový oblak. :lol:
Miloš
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 lis 2009, 17:12
Bydliště: Kysuce - SR

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod Tom Benda » 06 pro 2009, 12:26

Do lesa zpátky už ne, ale práce je na tom na dlouho.
Určitě pohřížit, ale pohlídal bych si rovinu toho hřížení - šel bych trochu do náklonu celého celku doprava. Po zahřížení bych pouvažoval nad odstraněním pravého krajního kmene. Ale spíš bych ho nechal. Já v tom tak úplně sudý, nebo jinak nelahodný počet kmenů nevidím.
Bavilo by mě mít něco takovýho doma.
Tom Benda
 
Příspěvky: 31
Registrován: 06 úno 2009, 23:34

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod tomikzlesa » 06 pro 2009, 17:10

Tak sem si konečně udělal čas na tenhle podle mě váborný kousek, pochybuju že se mnou asi nikdo nebude souhlasit ale já bych pokračoval v dramatičnosti téhle yamadori, nikdy z toho nebude klasický listnáč jak většína z vás kreslí. Já bych se vidal drsnější cestou a udělal bych ho trošku jako jehličnan, na 100% bych ho ale vysadil na kamenou desku a udělal z něj horský buk, proč by ne ? příroda nemá hranic ;)
Přílohy
buk karla 005.jpg
buk karla 005.jpg (105.49 KiB) Zobrazeno 3363 krát
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod Aleš HAMPL » 26 pro 2009, 15:41

Využívám času a postupně se prokousávám stovkami příspěvků, které se tu nahromadily.
Tenhle buk mě zaujal.
Na rozdíl od tomikazlesa bych nešel na čtyřkmen (pokud dobře počítám na jeho návrhu), ale buď na pětikmen, nebo ho dokonce nachal na šestikmenu. V souladu s ním (na rozdíl od prvních návrhů) bych se však nesnažil všechny kmeny propojit jednou korunou, ale větvičky bych držel kratší, ne příliš husté a většinou (alespoň u těch tlustších kmínků) i lehce sklopené k zemi, tak, jak to u starších buků bývá.
I když to u listnáčů nebývá příliš časté, využil bych ve vrcholcích některých kmenů i mrtvé dřevo, něco ve stylu polomů.
Aleš
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod Milan Vohnout » 26 pro 2009, 19:03

To víš Aleši, tady to frčí. :lol:I já nestíhám vše číst. :lol: Mně se moc zamlouvá varianta od Petera, už jsem to viděl v přírodě, to by byla fakt paráda, Jardo. :jedna:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod Jarda Marek » 26 pro 2009, 21:37

Milane nechám to na majiteli a určitě dám vědět. Všechny návrhy si Karel určitě přečetl. Mě osobně se zamlouvá návrh Aleše :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 02 led 2010, 13:43

Tady k tomu voru jsem se chtěl už dříve vyjádřit, ale nějak jsem to nestihl - je to podle mě jeden z vůbec nejlepších zde prezentovaných stromů a na to že se jedná o buk (složité kopání, uchycení, pěstování...) a ještě vor, tak bych ho hned bral všemi deseti :shock: . Aleš to, myslím, dobře sepsal - klidně bych šel na šestikmen, popřípadě, kdyby to někdo nemohl překousnout, tak pětikmen, ale snažil bych se zachovat co nejvíc. Hřížení je v tomto případě asi nepříliš šťastná varianta - zaprvé mi nepřipadne vůbec důležité, zadruhé technické provedení hřížení u buků...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 02 led 2010, 14:07

Čistě začátečnický dotaz-poznámka: proč u buku dělat mrtvé dřevo ? a není náchylný na houby ?
To jsou mé postřehy z práce a z lesa... :?

Jinak je to zajímavost.
Šoupnu sem taky jeden patvar.
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Šestikmen na konzultaci

Příspěvekod Compel Lubomír » 02 led 2010, 21:44

Taky bych si přisadil. Více méně zkouším virtualy tak můj první výtvor.
Přílohy
virtual buk.jpg
virtual buk.jpg (84.21 KiB) Zobrazeno 3071 krát
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

PředchozíDalší

Zpět na Buk (Fagus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron