Pomrzlé buky

Pomrzlé buky

Příspěvekod Otakar Šuhaj » 21 kvě 2012, 08:03

Pánové a dámy, kdo bude mít zájem o kvalitní bukový tabák, tak je u mně k dispozici. Při pátečním ranním mrazu mi pomrzli všechny buky, které jsem měl v záhoně. Ještě štěstí, že ty v miskách jsem včas uklidil do skleníku. Fotky dodám později. Ota
Uživatelský avatar
Otakar Šuhaj
 
Příspěvky: 174
Registrován: 25 lis 2009, 12:27
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Pomrzlé buky

Příspěvekod tomikzlesa » 21 kvě 2012, 09:04

pokud to nebyly letos kopané, ale zapěstované rostliny tak za 3 týdny je máš opět v listu
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Pomrzlé buky

Příspěvekod Otakar Šuhaj » 21 kvě 2012, 09:34

Mám je tam už minimálně 2 roky, ale vloni mi to jarním "mrazíkem" dva nedokázali rozdýchat. Tak z toho mám docela strach.
Uživatelský avatar
Otakar Šuhaj
 
Příspěvky: 174
Registrován: 25 lis 2009, 12:27
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Pomrzlé buky

Příspěvekod danius » 21 kvě 2012, 21:36

Mě to nerozdýchal jen jeden z minulého roku,ale ten se neprobudil vůbec,jinak mrazík u mě poškodil stromů docela dost,třeba nové výhony škumpy na zahradě nebo víno na altánu,všechny nové výhony jsou pryč,ale stromů misce se to nějak výrazně nedotklo a to dokonce ani dubu jako minulý rok viewtopic.php?f=23&t=2117&sid=1cf5b707ddbc8858c34a14c51085bbdc.Je to divný,jako kdyby ten mráz byl jen v určité výšce.
Jak se říká,vyzkoušet se má všechno,tak to zkouším.
Danius
Uživatelský avatar
danius
 
Příspěvky: 125
Registrován: 06 led 2010, 23:36
Bydliště: Sýkořice okr.Rakovník

Re: Pomrzlé buky

Příspěvekod Pavel Š. » 22 kvě 2012, 15:08

Mně se letos ze 7 buků neprobudily vůbec 3 kusy, jeden má na pár pupenech polorozvinuté listy, tak ten asi ještě bojuje. Nejvíc mě štve, že nějak nemůžu vyvodit příčinu, protože stromy byly různě staré, zimované na 2 různých stanovištích, přesazené, nepřesazené a od každé "kategorie" nějaký odešel (buk nebo jiný druh). :(
S tím mrazem to je taky zvláštní. U buků co mám v záhoně je víc popálený ten, který byl zakrytý dvojitou vrstvou netkané textilie než buk nezakrytý. :shock:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Pomrzlé buky

Příspěvekod Jarek Servus » 22 kvě 2012, 15:57

Mě odešly dva buky ze šesti volně cca 10 let pěstované na zahradě, které se prostě neprobudily. Včil babo raď, proč. :?
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Pomrzlé buky

Příspěvekod Ladislav Kotal ml. » 22 kvě 2012, 21:29

Pavel Š. píše:Mně se letos ze 7 buků neprobudily vůbec 3 kusy, jeden má na pár pupenech polorozvinuté listy, tak ten asi ještě bojuje. Nejvíc mě štve, že nějak nemůžu vyvodit příčinu, protože stromy byly různě staré, zimované na 2 různých stanovištích, přesazené, nepřesazené a od každé "kategorie" nějaký odešel (buk nebo jiný druh). :(
S tím mrazem to je taky zvláštní. U buků co mám v záhoně je víc popálený ten, který byl zakrytý dvojitou vrstvou netkané textilie než buk nezakrytý. :shock:


Ohledně toho zakrytý vs. nezakrytý buk, nemohlo to být třeba tím, že ten zakrytý se na jaře probudil dřív (textilie víc držela přes den teplo) a následně přes noc zmrzl?
Chci jít dál po cestě, po které jsme šli s tátou.

ladislav.kotal@discomp.cz
722 95 97 97
Ladislav Kotal ml.
Administrátor
 
Příspěvky: 139
Registrován: 22 dub 2012, 12:56
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pomrzlé buky

Příspěvekod Martin Drábek » 22 kvě 2012, 23:12

Pro mě taktéž nejhorší bonsajová zima, asi jako pro mnoho ostatních. Je to jednoduché! Teplá zima, následovalo pár týdnů holomrazů, nasněžilo a pak rovnou letní teploty. Opravdu se ničemu nedivím! Překvapuje mne jen, že neodešlo více stromů. V současné době to taky vypadá více jako léto, pro stromy je to opravdu utrpení. Pokud mám možnost, tak mlžím a udržuji vlhkost, ať se v pohodě rozjedou letošní yamadori, které se kupodivu tváří, že je vše v pořádku.

Taky jsem se rozloučil s jedním bukem, prostě umrzl, nehledám ani další příčinu. Na štědrej den si holt zatopím bonsajema a zavzpomínám.

Je to opravdu k zamyšlení, pěstovat jen odolnější druhy? Je to náš koníček, takže raději připravím lepší podmínky k zimování, než vzdávat některé choulostivější stromy. Hodně sil do dalšího boje ;) .
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Pomrzlé buky

Příspěvekod Míra Z » 23 kvě 2012, 00:55

Martin Drábek píše:Je to opravdu k zamyšlení, pěstovat jen odolnější druhy? Je to náš koníček, takže raději připravím lepší podmínky k zimování, než vzdávat některé choulostivější stromy. Hodně sil do dalšího boje .


Také nad tím přemýšlím,ale dělat skleníky pro stále se rozšiřujcí zbírku?Nebo jaký jiný způsob by byl vhodný?...
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Pomrzlé buky

Příspěvekod pájaombre » 23 kvě 2012, 05:41

Mrazík před týdnem u nás na jihu zničil skoro všechny plodiny lidem na zahrádkách,víno,brambory,meruňky,třešně,švestky,okurky atd.na Miroslavsku už nepršelo cca dva měsíce,sucho a 28 stupňů ničí trávníky i stromky.Vzhledem k tomu,že pěstuji převážně jehličnaté,žádné velké škody nemám,lipky a mahalebky mám ve stínu a zalévám i třikrát za den(listnáče)Pomale uvažuji o kapénkové závlaze..........
Chce to hlavně nevzdávat,čauky z jihu.... ;)
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Další

Zpět na Buk (Fagus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron